10 dôvodov prečo nosiť skvelé slnečné okuliare Oakley
Štvrtok 21. Mája 2015
Autor: PR

0 komentárov

10 dôvodov prečo nosiť skvelé slnečné okuliare Oakley

Leto už klope na dvere a vy ešte stále nemáte slnečné okuliare? Je na čase to zmeniť a nejaké si zabezpečiť. Sú skvelým módnym doplnkom a počas leta chránia aj váš zrak.

Ak hľadáte naozaj kvalitné a funkčné výrobky popozerajte si nové modely od značky Oakley, ktoré sú momentálne najlepšie na trhu aj vďaka jedinečným technológiám, najšpičkovejšiemu prevedeniu a skvelému dizajnu.

  1. Značka Oakley nepatrí k žiadnym nováčikom, je to skúsený výrobca slnečných a lyžiarskych okuliarov, kontaktných šošoviek a nezničiteľných rámov na dioptrické okuliare. Firmu založil už v roku 1975 Jim Jennard.
  2. Od počiatku sa inšpiruje umením a najnovšími módnymi trendmi a starostlivo sleduje vývoj vo svete vedy. Pod menom Oakley si môžete predstaviť produkty tej najvyššej kvality, na ktoré sa môžu spoľahnúť profesionálni športovci aj amatéri pri tých najťažších fyzických výkonoch
  3. Práve na kvalite a spoľahlivosti postavila spoločnosť svoje meno a ciele. Svoje výrobky neustále inovuje a technicky zdokonaľuje. Na konte má neuveriteľných 540 patentov.
  4. Medzi nich patrí Three-Point Fit systém, ktorý zabezpečí, že okuliare na tvári držia ako prilepené. Aj pri tých najnáročnejších športových výkonoch. Oakley si taktiež patentovala materiál O Matter používaný na výrobu rámov. Je ľahký a pritom super odolný, pohlcuje nárazy a vďaka premyslenej geometrii umožňuje maximálne periférne videnie.
  5. Perfektne technicky vyrobené má Oakley tiež polarizované sklá. Denné svetlo sa priestorom šíri vo vlnách, ktoré kmitajú všetkými smermi optického prostredia. Pokiaľ sa odrazia od lesklej nekovovej plochy (sklo, vodná hladina...), stane sa svetlom polarizovaným, teda svetlom, ktorého vlny sa pohybujú len v dvoch rovinách: horizontálnej a vertikálnej. Vertikálne polarizované svetlo je pre naše oči veľmi užitočné. Umožňuje nám vidieť kontrastne a farebne, zatiaľ čo horizontálne polarizované svetlo vytvára nepríjemné oslnenie a optické šumy. Práve k potlačeniu tohto negatívneho pôsobenia horizontálnej polarizácie slúži polarizačný filter vysvetľuje na www.inoptik.cz optička Iva Cechová. A práve Oakley polarizované sklá sú špeciálne navrhnuté do prostredia, ktoré je pre oko kvôli silným odleskom slnka nepríjemné pri použitý bežných slnečných okuliarov. To samozrejme ocenia predovšetkým šoféri, lyžiar, bikeri, jachtári a ďalší športovci.
  6. Neoddeliteľnou súčasťou slnečných okuliarov sú samozrejme UV filtre, ktoré pohlcujú nebezpečné UV žiarenie. Najnebezpečnejšie je UVB žiarenie, kvôli ktorému musíme nosiť slnečné okuliare alebo používať krém proti slnku podotýka Cechová. Oakley okuliare s kvalitným UV filtrom a rôznymi odtieňmi zafarbenia polarizovaných skiel zabezpečujú očiam bezpečnú ochranu proti slnečnému žiareniu, vysokú úroveň ostrosti videnia, cielenú úľavu od únavy očí a vynikajúce vnímanie farieb.
  7. Ultraľahký a opticky vyvážený materiál skiel Plutonite, ktorý blokuje 100% všetkých škodlivých slnečných lúčov, vysokú úroveň ostrosti videnia, citeľnú úľavu od únavy očí a vynikajúce vnímanie farieb.
  8. Na sklách je navyše nanesená veľmi tenká vrstva irídia v rôznych farbách, čo má za následok ďalšie zlepšenie optických vlastností skla, predovšetkým zníženie účinku prudkého svetla.
  9. Súhrn patentovaných technológií High Definition Optics umožňuje vidieť čisto a ostro, bez skresleného a zväčšovacieho efektu.
  10. Všetky Oakley okuliare spĺňajú štandardné požiadavky na odolnosť voči dopadu, úderu a nárazu Americkej Štandardizačnej Organizácie (ANSI).

Ak keď výrobky Oakley patria k tým drahším ich kúpa sa určite oplatí!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: Oakley okuliare slnečné okuliare

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!