6 tipov ako vylepšiť svoje staré tenisky
Nedeľa 08. Marca 2015
Autor: PR

0 komentárov

6 tipov ako vylepšiť svoje staré tenisky

Máte radi svoje staré tenisky, ale zdá sa vám, že by to chcelo nejakú zmenu? Nechcete svoje obľúbené tenisky vyhodiť, ale už vás nudia? Buďte kreatívny a pustite sa do „upgradu“. Stačí nápad a pár pomôcok z papiernictva.

1. 

Skrátka a jednoducho si kúpte poriadne fixy na textil a vymyslite nejaký zaujímavý motív, ktoré nakreslíte na tenisky. Jednoduché plátené „vansky“ môžu slušne „upgradovať“ obyčajné bodky alebo kolieska. Nikde nie je napísané, že každá teniska musí byť rovnaká. Skombinujte napríklad bodky a prúžky.

2.

Ak máte výtvarný talent, skúste kľudne štetec a tekuté, vodeodolné farby na textil. Nebojte sa rozmazávania a prelínaní sa farieb. Nemusíte pomaľovať celú tenisku, stačí niekoľko zaujímavých detailov na boku alebo na špičke. 

3.

Urobte si originálnu koláž. K fixkám si prikúpte ešte fixačný gél. Dá sa zohnať v každých výtvarných a maliarskych potrebách. Potom už bude stačiť len nejaký starý časopis a nožnice. Ľubovolný obrázok vystihnite a natrite silnou vrstvou gélu, ktorá z neho vytiahne farbu. Obrázok potom nalepte na tenisky, silno pritlačte a nechajte uschnúť. Hneď ako je gél aj papier suchý jemne ho namočte štetcom a odlepte. Potom nechajte tenisku znova uschnúť a otlačok na teniske ešte raz prejdite fixačným gélom. Potom už len stačí dozdobiť fixkou na textil a „je vymaľované“.

4.

Pokiaľ túžite dodať vašim teniskám úplne inú farbu kúpte si farbu v spreji na textil alebo kožu (podľa toho, z čoho máte obuv), ale nezabudnite mala by byť vodeodolná. Potom tenisky jednoducho prestriekajte. Ak chcete vytvoriť nejaký vzor, určité miesta prelepte silnejšou izolepou. Tam zostane pôvodná farba. Pokiaľ chcete, aby sa nezafarbila podrážka taktiež ju zakryte izolepou.

5.

Veľakrát vaše tenisky môžu vylepšiť len obyčajné šnúrky Vymeňte nudné čierne alebo biele šnúrky za nejaké farebné alebo vzorované. Tenisky hneď získajú úplne iný drive.

6. 

Dozdobte si svoje obnosené jednofarebné „conversky“ napríklad nejakým farebným odznakom alebo odznakmi alebo si na ne nalepte pár kovových pyramídiek, kamienkov..... Fantázii sa medze nekladú. 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!