Nedeľa 30. Januára 2011
Autor: Kristián
Foto-video: Lulla
0 komentárov

Baba Cup 2011 - na hranici

To že sa dá v zime príjemne jazdiť aj v menších strediskách, kde tak často snowpark nestojí, potvrdzuje Pezinská Baba, ktorá privítala už tretí ročník úspešnej akcie Baba Cup. Tradičné nie len preteky, ale hlavne stretnutie priateľov z rôznych častí Slovenska na Babe si nenechá ujsť viacero „známych“ ale aj neznámych jazdcov. Ako bolo v sobotu 29. januára na „čike“ sa dočítate tu a teraz.

Začnem od začiatku, však by sa patrilo. Aktiv a Jožo „Hyena“ Hrabina + šejperi mali na postavenie mini snowparku len dva dni. Prioritou bol skok a niekoľko jibových prekážok. Chalanom sa to nakoniec podarilo a tak si si mohol v sobotu zajazdiť na kickri so 6m table, kinknutej bedni, rúre dohora, street raili, bonk aute a kolese a nakoniec jazdu ukončiť skokom do Big Air Jump bagu. O prekážky sa starali chalani z F-S.sk teamu. Super na to, že malé zimné stredisko leží len cca 30km od Bratislavy. Nemusíš sa trepať 250 km niekam na „ozajstné“ hory, stačí niekoľko minút a príjemne si zašrédiš s kamošmi v malom snowparčíku.

Počasie vyšlo na hranici. Slnko, bezvetrie, teploty okolo -5°C. Ráno registrácia v búde. Za 7€ jazdci dostali lístok na vlek, poukaz na občerstvenie (cigánska, párky, lángoš, čaj) a o energiu sa staral Red Bull. Znova bol jazdec prioritou a nie niekto iný. Jazdenie prebiehalo jamovým štýlom, kedy po parku šrédili snowboardisti a freeskieri. Komentovania sa chytil Aktiv, občas mu trocha slow motionom pomohol Jožo. O hudobnú produkciu sa staral Momo.

Popri jazdení si mohol vyskúšať snowskate, alebo nové vychytávky od pána Banána. Kto mal chuť vyskúšal si snowboardy GNU, Lib Tech, Roxy, alebo už spomenuté snowskejty. Akciu prišiel osobne podporiť aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja - Pavol Frešo. Významná podpora pre snowboarding a skateboarding na západe Slovenska.

Ak si mal problém s jazdením, pomohli ti inštruktori a tréneri z Frontline – bratislavského snowboardového klubu. Okrem nich, ak si nezvládal jazdu na snowskate, sa o teba postarali profi snowskateri z Čiech. Taktiež zaujímavou atrakciou bol skok do „vankúša“ aka Big Air jump bagu. Nevieš rodeo na kickri? Skús si ho najprv bezpečne do vaku. Veľa možností počas jedného dňa na Babe.

Jazdci. Jazdcov, ktorí sa registrovali bolo 44 – (na „lokálnu“ akciu úplne super). Spomeniem niekoľko mien, ktoré som si zapamätal: Maťo „Blcha“ Blaško, Martin Dedina, Mišo Nehéz, Aďa Kováčová, Alica Raticová, Martin Buša, Gabo Špalek a ďalší jazdci menej známych mien. Baba Cup 2011 prišlo podporiť množstvo divákov a známych to tvári, najprominentnejším bol určite Pavol Frešo. Zo snb scény to boli Tomáš Hafner, Baša Števulová, Milan „Dróty“ Purdeš, Majo Ligda atď.

Jazdenie. V jame sa hodnotilo jazdenie v celom snowparku, čiže skok aj jiby. Na kickri sa rideri rozbiehali pomalšie trojkami, ale následne sa vyhecovalo až do 540 a 720. 7 odišli dvaja – Maťo Blaško a freeskier Marek Chachalák, ktorý zabíjal na hranici celý deň. Popri tom padali štýlové jednotky a tuším aj ustáte frontside rodeo v podaní neznámeho ridera. Najjibovanejšou prekážkou bola asi up rúra. Reverty, froňá, bektejly, bekolipo a iné šmakotiny zabíjali najmä gangstri z DNV – škoda že chýbal Roman Röth.

Samotná súťažná časť vyvrcholila okolo tretej hodiny, kedy sa pomaly prestávalo jazdiť, chilovalo sa a dojedala sa cigánska z pojazdného bufetu. Ako kultúrna vložka bol pripravený snowskate slalom na hranici. Po ňom už dlho očakávané vyhlásenie výsledkov. Najlepším jazdcom dňa sa už po tretí krát stal Maťo „Blcha“ Blaško, ktorý si odniesol vecné ceny od sponzorov súťaže. Určite ho však potešila doska Stepchild, ktorú venoval shop Aranburu. Druhé miesto si vyjazdil jeho učiteľ, guru, mentálny a fyzický tesateľ - Mišo Nehéz. Tretí nakoniec hraničný killer na jiboch - Gabo Špalek. Džejáh! Medzi freeskiermi to bolo prvé miesto jednoznačné - Marek Chachalák, jazdil celý deň na hranici.

Táák, to by bolo všetko (ešte prebehla afterka u Dežmára, kde sa premietali videá, žúrovalo, pilo, hralo), teda na záver sa musíme poďakovať Petrovi Vrbickému, že sa zaujíma o iných ľudí a snaží sa im vytvoriť príjemné prostredie na jazdenie. Či sa to týka skateboardingu (skateboardškola.sk) alebo snowboardingu (Baba Cup, snowskate škola). Veľké dík Peter. Poďakovanie patrí aj pánovi Frešovi, že ho zaujímajú nie len futbalisti, hokejisti, ale aj snowboardisti, aj mestu Bratislava a BSK. Taktiež určite dík sponzorom, bez ktorých by to nešlo – Aranburu.sk, Skullcandy, LibTech, Gnu, Roxy, Big Air Jump, AB kozmetika, LK Baba, Red Bull, Hama, Murat a ďalším. Dúfam, že sa stretneme na hranici aj budúci rok! Snowskate škola začne fungovať od soboty 5. februátra.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!