Dakine v havajštine znamená „najlepší“ alebo o úplných začiatkoch tejto značky
Utorok 20. Januára 2015
Autor: PR

0 komentárov

Dakine v havajštine znamená „najlepší“ alebo o úplných začiatkoch tejto značky

Vedeli ste, čo znamená značka Dakine? Priblížime vám ako sa táto značka vyvíjala v prostredí doskových športov ako snowboarding, skateboarding, windsurfing, surfing a kiteboarding.

Dakine založil Rob Kaplan v roku 1979 v surfovom a windsurfovom raji, na havajskom ostrove Maui. Názov značky vznikol spojením dvoch slov „da kine“, čo v preklade znamená „najlepší“. A týmto sa riadi aj filozofia celej firmy. Vyrába kvalitné produkty pre skateboarding, snowboarding, surfing, freestyle lyžovanie a ďalšie adrenalínové športy. 

Úplne najskôr začala firma Dakine s leashmi na surfové dosky. Tieto boli tak pevné, že dokázali utiahnuť dokonca aj auto. Značka prišla na trh v podstate s prvími leashmi pre surfing a stala sa taktiež priekopníkom vo výrobe vybavenia pre windsurfing, v ktorom ako prvá prišla s nápadom vyrábať strapy na windsurfové dosky pre freestyle windsurfing. Po čase sa produktová rada rozrástla o Dakine obaly na dosky, ktoré ocenili hlavne profesionálni športovci cestujúci po celom svete. 

Tím Dakine v krátkej dobe dobil svojími výrobkami všetky dôležité pláže po celom svete. Neskôr firma otvorila výrobu a kancelárie v Hood River v Oregone – raji nielen windsurfingu, ale aj mountain bikingu, kitesurfingu a všetkých možných zimných radovánok. Strategické miesto sa potom stalo Mekkou profesionálnych snowboardistov z celého sveta.

V roku 1989 značka expandovala práve na snowboardový trh a predstavila prvé vysoko kvalitné a odolné batohy na snowboard a tiež Dakine snowboardové obaly. V priebehu ďalších 15 rokov sa stala top značkou v oblasti zimných športov. 

O rok neskôr sa firma pustila aj na skateboardový trh a prišla s inovatívným skate batohom Dakine Park, ktorý skateboardová komunita veľmi rýchlo prijala. V roku 2001 vyvinul Dakine prvú sériu trapézov pre kiteboard, ktoré sa tiež hneď stali najpredávanejšími v tomto športe. O štyri roky neskôr ponúkla trapézové nohavice Dakine Nitrous.

Dakine minulý rok oslávila 25 rokov od založenia a okrem športových batohov ponúka tiež batohy do školy a na notebook a turistické batohy.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!