DJ Akvamen mixtape a mini interview
Streda 11. Júna 2014
Autor: lentila

0 komentárov

DJ Akvamen mixtape a mini interview

DJ Akvamen (Fox, Globe, Rome, Protest) vydal špeciálny surfový AKVAMEN´S MIXTAPE. Pri príležitosti tohto vydania nám tento idol nielen českých ale už aj slovenských surferiek poskytol mini interview. Fotografie, ktoré ho sprevádzajú sú zo surf-trip súkromnej zbierky s názvom „Surfové mejdany s Akváčom 2011 – 2014“. Moc ďakujeme!!!

Si medzi českými a slovenskými surfermi ako DJ veľmi známy a v podstate hráš takmer na všetkých surfových akciách, dokonca aj vo francúzskom Hossegore. Čím Ťa surfovanie toľko priťahuje?

Ani ma tak nepriťahuje surf ale oceán. Surfovať som skúšal pred dvomi rokmi a učil ma top rider zo stajne Fox samotný Ian Walsh. A samozrejme mi to najviac išlo a ver alebo nie, tak hneď na prvý krát keď mi povedal „teraz do teba strčím a ty sa postav a nespadni“ som išiel asi 60m (rovno na vlne) až k pláži. Po druhý krát mi opäť poradil správnu vlnu a postrčil ma ... a opäť. Nádherná jazda až k brehu a povzbudzovanie známych na pláži.

No ale potom som si požičal surf sám a vydal sa obohatený mentálnym zážitkom s pro-surferom proti vlnám. No, takmer som sa utopil a po hodine boja s vlnami a bez neoprénu som vyliezol s pocitom, že som prežil svoju smrť a od tej doby som si na surf nestúpil (ani neľahol) ... No tá pohoda, ktorá vládne v Hossegore pri oceáne medzi ľuďmi je pre mňa ďaleko viac než surfing. Skvelí ľudia, ktorým rozumieš ale nechovajú sa rovnako ako tu u nás, kde vládne závisť, facebook a Timberlake momentálne :) Tam je jednoducho pohoda a lokálne surfové party sú jednoducho top!!

Takže surfovanie a Akváč nejde dohromady??

Nikdy nehovor nikdy... veľmi sa mi ten šport páči, ale nemám to v hlave vyrovnané až tak, že by som vydržal 2 hodiny v studenej vode čakať na vlnu, alebo si o 4 privstať na spot.. minulý rok som s DJ Nobodym skúsil vodné skútre a tak moc, ako sa bojím motoriek na silnici (zatiaľ som všetko položil) tak moc sa nebojím spojenia motor + voda hehe

Poďme k tvojmu mixu. Ako ťa napadlo urobiť surfový mixtape a čo od neho môžeme čakať?

Už dlho som sa hral s myšlienkou urobiť pohodový letný mixtape, na ktorom nebude klasický funk a rap ale bude troška tanečnejší a keď sa ozvali zo Surftripu, či by som nenamiešal mixtape bolo to jasné. Keď som sa rozhodoval aký koncept zvoliť, predstavil som si tú atmosféru cesty tam. Keď sa všetci stretnú, naložia a plní očakávaní vyrazia do Hossegoru. Mixtape je predovšetkým pre nich, aby im cesta rýchlejšie a lepšie ubiehala. Oproti tomu, čo odo mňa môžete počuť na party je tento mixtape viac „happy“, rýchlejší a kľudnejší – snáď si v ňom nájdete nejaké plus...

Je tvoj mixtape niekde k stiahnutiu, alebo je len pre účastníkov Surftripu?

Môj mixtape si môžete vypočuť na mojom mixcloud profile ako celok, no účastníci Surftripu majú k dispozícii roztrackovanú CD verziu tak, aby si mohli preskakovať medzi jednotlivými songami. 

Môžeme sa na teba tento rok tešiť na CZ & SK šampionáte v surfovaní v Hossegore?

Po 3 rokoch môjho každoročného pôsobenia v Hossegore to tento rok vyzerá, že to pravdepodobne vynechám. Vzhľadom k tomu, že som stále šťastne zamestnaný, si musím vždy vyberať dovolenku, ktorú som vždy využil ako party dovolenku a išiel som na surftrip, festivaly alebo chorvátske Zrče budem sa tento rok venovať viac odpočinku a chillovaniu, takže tento rok to nebudem lámať cez koleno a do Hossegoru pôjde len môj mix :)

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!