Dog Eat Dog v Bratislave!
Štvrtok 09. Júla 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Dog Eat Dog v Bratislave!

Vedeli sme, že Robo Jedlička spolu s ďalšími chalanmi pripravujú niečo veľké. Všetko sa to začalo točiť, keď sa pripravoval festival na Divokej Vode, resp. riversurfové jazdenie Riot River doplnené o koncerty. čakali sme nejakú domácu pecku, alebo niečo malé, zahraničné.....

Robo však veľkolepo prekvapil! Na Riot River sa mu podarilo zohnať americkú hardcore kapelu Ignite, popri ktorej vystúpili známe mená slovenskej, ale aj českej scény. To veľké prekvapenie však malo ešte len prísť. Na piatok zorganizoval warm up party v bratislavskom Randali, kde mala vystúpiť legenda Dog Eat Dog.

Kto začiatkom milénia (alebo koncom 90tych rokov) stál na doske, sledoval videá na VHS, alebo mal prístup k MTV vedel, kto Dog Eat Dog sú. V ich videoklipoch nechýbal skateboarding a snowboarding. Predstavovať túto kapelu veruže netreba. Mladšie ročníky majú prístup na internet, tak si všetko pekne môžu vygúgliť. Nám, trocha služobne starším týždeň pred koncertom zneli skladby ako No Fronts, Who's the King?, M.I.L.F, Rocky, Expect the Unexpected a mnoho ďalších.

Sen sa stal skutočnosťou a Dog Eat Dog zavítali aj do Bratislavy, keďže sú momentálne na európskej Tour k ich 25. ročnému výročiu. K nám prišli trocha s meškaním, ale zato poriadne naladení v zložení John Connor (spev), Dave Neabore (basa), Brandon Finely (bicie), Roger Hämmerli (gitara) a saxofón a kamoš Dan. Očakávala sa veľká mastenica.

Náladu nám pred samotným Dog Eat Dog urobili kamoši z Lucifers, čo je kapela zloťená z hudobníkov, kamošov, výčapníka, wakeboardistu, snowboarderov, skate filmára a ďalších. Dokopy 5 ľudí. Chalani hrajú pekne, ladí im to spolu a my si ich vždy radi pozrieme. Najviac sa vždy teším, keď zahrajú Pennywise – Bro hmyn, vždy sa mi vynoria spomienky, kedy som stál na skate.. ach bláznivé časy to boli... Slušne nás rozohriali a naladili na prichádzajúcu pecku.

Chalani odpalovali jednu pecku za druhou. Ja som sa v jednom momente pristihol ako skáčem, hrozím a všeličo iné s ťažkým foťákom v ruke. Jednoducho neprekonateľná atmosféra. Zabávali sa isto všetci. Aj na tomto koncerte sme stretli veľa kamošov a ľudí zo „scény“, no škoda, že to boli väčšinou ľudia nad 30. Dog Eat Dog hrali cca do polnoci, kedy vystriedali niekoľko peciek, exli pivo (po ktorom zahrali pivovú hymnu Moore Beer). Ešte teraz mám zimomriavky, keď si spomeniem na saxofónové grify pri No Fronts.

Upotený, vyskákaný, no s úsmevom na tvári som opúšťal Randal. ďakujem Robinovi a všetkým čo sa nejako podielali na tom, aby legenda akou je Dog Eat Dog prišla do Bratislavy. Určite to nebolo lacné a jednoduché. Ešte raz ďakujeme!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: dog eat dog

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!