Kúsok Španielska a surfingu v Bratislave – España Verde
Utorok 06. Mája 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Kúsok Španielska a surfingu v Bratislave – España Verde

Od pondelka 5. mája 2014 sa v Bratislave môžete zúčastniť multimediálnej výstavy s názvom España Verde - Spain's Undiscovered Green North. Ide o spoznávanie severu španielska prostredníctvom fotiek a krátkych videí z The Old, the Young & the Sea.

Fotograf Stefan Leitner, ktorý sa zúčastnil aj bratislavskej premiéry a kameramani (režisér Mario Hainzl bol taktiež v pondelok v Bratislave) z oceneného dokumentárneho videa The Old, the Young & the Sea prenesú návštevníkov multimediálnej expozície na dobrodružnú cestu naprieč zeleným severom Španielska, ktoré nazávajú "Ostatné Španielsko". Je to mystická krajina autonómnych spoločenstiev Galicia, Asturias, Cantabria a Páis Vasco (Baskicko). Pri výrobe filmu tvorcovia zachytili fascinujúci obraz severu krajiny, prírody a mestských oblastí. 

Film zachytáva miestnych obyvateľov aj návštevníkov, ktorí sa stretli na tomto drsnom úseku pobrežia s jeho hornatým pozadím. Tvorcovia prinášajú divákom svoj ​​pohľad na moderný život na pobreží severnej časti Španielska. Vo filme sú vykreslení - rybári, surferi, environmentálni aktivisti a cestovatelia, ktorí "pridávajú korenie" do scenérie España Verde - skvelé miesto k návšteve a objavovaniu. Výstava ukazuje vybrané diela fotografa Stefana Leitnera a videoinštaláciu z OldYoungSea.

Vstup na výstavu je voľný a prebieha v týchto časoch. Od pondelka 5. mája až do 15. mája (okrem sviatku 8. mája) v pondelok až piatok v čase od 9:00 do 18:00.

España Verde - Spain's Undiscovered Green North. Navštíviť ju môžete až do 15. mája a to v Aula Bratislava Instituto Cervantes na Konventnej 619/1, Staré Mesto, 81103 Bratislava.

Supported by:

Spanish Tourist Board 
España Verde
Instituto Cervantes Bratislava

OldYoungSea fotky a web: www.oldyoungsea.com
Facebook event

Fotografie z výstavy Kristián a veľké top fotky Stefan Leitner - www.stefanleitner.com

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!