Malá zastávka vo Venice Beach Skate Park
Streda 18. Septembra 2019
Autor: Alexandra Uzik
Foto-video: Alexandra Uzik
0 komentárov

Malá zastávka vo Venice Beach Skate Park

Alexandra Uzik je Slovenska, ktorá dlhší čas žila za veľkou mlákou. Spoza nej nám posielala zaujímavé reporty, hlavne o fotení surfingu. Po návrate na Slvoensko sa rozhodla Ďalej písať o svojich spomienkach, ktoré dopĺňa fotografiami.

Pred pár mesiacmi som sa vrátila z Ameriky, kde som žila niekoľko rokov. Rada by som vám o tom čo to porozprávala, resp. ukázala cez moje fotografie. Postretávala som tam veľa úžasných ľudí a splnila si kopec veľkých snov. Tiež som však zistila, že nie je všetko zlato, čo sa blyští.

Jeden z mojich splnených snov bola aj Venice Beach spolu s jej presláveným skate parkom. Všetci sú tam super cool a super fotogenickí. Tento skate park je tak populárny, že je to hotová turistická atrakcia. Za zábradlím sa prizerajú zvedaví turisti a fotia si losangelských skaterov či skaterky. No a hneď vedľa na pešej zóne sú rozložení bezdomovci. Je ich tam naozaj dosť. Väčšinou sú to mladí ľudia, umelci aj lenivci.

V LA aj v celej Kalifornii má skate kultúra svoje pevné miesto. Pre priblíženie si môžete pozrieť napr. film z minulého roku Mid 90's (ak ste tento film videli, napíšte mi do komentov, ako sa vám páčil) alebo na Instagrame sledovať skupinu skaterok GRLSWIRL. Baby sú z Venice Beach, kde sa pravidelne stretávajú, spolu skatujú, alebo učia mladé dievčatá skatovať a takisto organizujú rôzne dobročinné akcie. Myšlienka tohto sesterstva je sa navzájom podporovať a osmeliť začínajúce skaterky, ktoré sa často cítia trápne, alebo neisto. Pred nedávnom sa spojili s babami z New Yorku a založili tak ďalšiu pobočku GRLSWIRL NYC. Ale o tom až niekedy inokedy. Zatiaľ si pozrite fotky už zo spomínaného skate parku. 

Viac info: web a instagram

Alexandra
 
web || instagram  

Ďalšie články od Alexandry si môžete prečítať tu:

http://www.boardlife.sk/sk/skateboard/clanok/alexandra-uzik-rockaway-beach-new-york

http://www.boardlife.sk/sk/skateboard/clanok/alexandra-uzik-art-interview

 

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: venice skate

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!