Pondelok 07. Novembra 2011
Autor: Boardlife

0 komentárov

Premiéra Forum - Vacation v Bratislave

Premierové pratys sa aj na Slovensku pomaly rozhýbavajú. Prvá z množstva, ktoré nás čakajú sa odohrala v Bratislave. A čo sa premiérovalo. Nové video od Forum, nesúce názov Vacation. Termín bol daný na 3.11.2011, miesto bola industriálna kocka, klub Loft v Bratislave. Tak a ako bolo?

Bolo super! Ako vždy na Forum premiérach. Však si pozrite naše spomienky z minulého roka, keď sa premiéroval Fuck It. Brány sa otvárali už okolo 20:00, no všetci sme vedeli kedy sa na premiéru chodí. Tesne pred 22:00 sme zavítali do klubu. Už pred bránou sme sa zvítali s množstvom známych tvári z celého Slovenska. Janko Tatarka z Donovalov, Gabika zo Skalice, Kubo Brziak z Liptovského, Robo Izák z Čadce, Joky, Baša Bugárová, Peťo Čaja zo Spišskej, martinské baby ako Sára a Lucia a ďalší. K nim sa pridali bratislavské tváre nie len snowboardingu. 

Klub sa pribúdajúcim časom plnil. Bol však štvrtok, čo troška poznačilo účasť. Všetci sme vedeli, že po premiére sa len ťažko vstáva do školy, roboty z postele. Niekto si vybavil dovolenku, niekto mal voľno v škole a niekto je nezamestnaný a tak si žúrku mohol užiť do rána. Ešte pred samotnou premiérou sa na plátne premietali staršie Forum videá, ako už spomenuté Fuck It a ďalšie.

Zvítavanie so známymi tvárami prebiehalo vo vnútri Loftu. Kam som sa pozrel, tam som videl známe tváre. Niektoré ste už niekedy niekde videli, iné vám boli dôverne známe. Večerom a hovoreným slovom sprevádzal Aktív, známy to jazdec, tréner, predavač, konštruktér a ešte kade čo. Veľmi dobre vieme, že zohnať dobrého a spoľahlivého speakera je veľká robota a Aktiv si svoju prácu vždy dobre odvedie.

Na pódiu mu asistovali Djs Škrupo a Yanco Kral. Obaja vedia so svojimi platňami rozprúdiť skvelú zábavu a žúrku. Na Slovensku nie je veľa djs, ktorí by sa venovali takejto hudobnej tématike. Mix tanečných, hihopových, metalových a „snowboardových“ songov treba poriadne namixovať. Chalani to zvládajú super. Pomaly sa blížila 23. hodina. Zatiaľ sme si dali na bare nejaké tie povzbudzovače – pivo víno tvrdé a ešte k tomu v rôznom poradí. Očakávali sme film.

Video Forum – Vacation. O ňom len v krátkosti. Ak k nám dorazí sľúbené dvd, tak sa dočkáte aj recenzie. Máme však strach, že sa stratilo niekde na skvelej Slovenskej pošte. Jazdiť vo videu uvidíte top jazdcov sveta a to: Pat Moore, Jake Welch, Andreas Wiig, Nic Sauvé, Stevie Bell. Video je vtipne spracované, bez nejakých grafických efektov, ale za to so vtipnými zápletkami a scénkami. Stevie tmavej pleti má vypálené biele tielko? Tak určité! K starším sa pridáva mladá krv a to: Daniel Ek, Cameron Pierce, Niko Cioffi, Austen Sweetin a Alek Oestreng.

Video hodnotím ako veľmi podarené, aj keď skorej po stránke jazdeckej. Grafické vychytávky si nechávajú iné produkcie. Video je však hlavne o jazdení. Megaparky s megaskokmi, a cez megaskok s gapom do railu? Neskutočné. 10tkové rotácie na všetky strany a ešte oveľa viacej. Trend walrdires je značne vidieť aj videu Vacation. Nádherné pláne, snowparky, čistá mestská ulica. To všetko sa vám ukáže vo videu. Určite si zadovážte originálne dvd, je to skvelý pocit, vybrať si ho z obalu a pustiť.

Video skončilo, zatlieskali sme zaujúkali. Inak konečne sa pískalo, ochkalo a ujúkalo aj počas videa. Za každý mega trik, aj keď tých bolo fakt veľa, alebo za parádnu držku. Chvíľku pauza na pár songov od Yanka a Škrupa a hor sa na bar. Ten bol poloprázdny len počas premiéry videa, kedy sa trebalo rýchlo občerstviť.

Po filme nasledovala dlho očakávaná tombola, kde ste po zakúpení lístku mohli vyhrať niekoľko cien od Arsenalu, distribútora značiek Forum, Special Blend, Forsquare na Slovensku.

Čiapky, oblečenie pre pánov aj slečny a ako hlavná cena bola venovaný snowboard Forum. Chalani mysleli aj na alternatívu, že dosku vyhrá baba, tak bol na výber buď mužský, alebo ženský model. Do tomboly venovali ceny aj Olympus a to foťák a Sonim telefón. Areial 7 venoval slúchatká, TMR lístok do Jasnej. Lístky na tombolu stáli tri eurá a mohli ste si ich kúpiť koľko ste chceli. Niekto si kúpil jeden, niekto dva a našli sa aj takí, čo si ich kúpili niekoľko desiatok. 

Tombola prebehla bez problémov, resp. problém robila len farba lístkov a červené svetlo nad pódiom. Aktív to zvládol priložením na bielu plochu a identifikovaním farby. Bravó. Telefón, čiapky, mikiny, tričká, foťák našli svojich nových majiteľov. Ostávala doska. Tá išla pánovi, čo si kúpil niekoľko desiatok lístkov. Veľkú vec, na Slovensku nevídanú však urobil po zídení z pódia.

Dosku venoval okolo stojacej slečne, ktorá bola jemne dosť šokovaná z prejaveného činu. Predsalen, na Slovensku vám skorej zmizne bunda, alebo kabelka, než by ste dostali zadarmo dosku, len tak. Veľké gesto. Čo sa skrývalo za ním, nevieme :) Po odovzdaní cien sa išlo znova na bar, aby sa doplnili zásoby opojných látok.

Zábava pokračovala až do ranných hodín. My sme opúšťali klub niečo po druhej a to sa tancovalo vo veľkom. Yanko so Škrupom krúcili o 100-6, dav, aj keď preriedený tancoval. Môžeme zhodnotiť, že Forumáci urobili ďalšie dobré video a Arsenal zorganizoval skvelú žúrku. Ako sme písali minulý rok, premiéra nového videa, by mala byť povinnosťou a akýmsi poďakovaním značky za vernosť svojim zákazníkom. Díky čau!

PS: Tak ako sme napísali pred pár riadkami "Predsalen, na Slovensku vám skorej zmizne bunda, alebo kabelka, než by ste dostali zadarmo dosku", tak sa aj stalo. Chalanom z Forumu nejaký "dobrák" ukradol druhú dosku. Aj to je realita Slovenska..........

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!