Pondelok 12. Decembra 2011
Autor: Boardlife
Foto-video: Lula
0 komentárov

Premiéra Sleeping Giants v Bratislave

Bratislava tento rok zažila tri premiéry snowboardových videí. Jedného domáceho videa a dvoch, vlastne troch zahraničných videí. Záverečným odpremiérovaným videom roku 2011 bol Sleeping Giants od Reného Eckerta. Samozrejme party nemohla chýbať.

Organizátori si vybrali netradičný deň na premiéru. Pondelok. Miestom sa stal KC Dunaj, príjemný priestor na menšiu premiéru a veľkú žúrku. Ako sme spomenuli, premietalo sa video Sleeping Giants od Reného Eckerta a v zapätí firemné The Gum Movie. Dve rôzne videá, jedno dokumentárne o snowboardingu v Číne a druhé klasické teamové v ktorom bolo vidieť aj viac jazdenia.

Zaujímavosťou je, že Sleeping Giants vznikal hlavne za prispenia darcov. Na film ste sa mohli zložiť tiež a podporiť tak Reného v jeho mnohoročnej práci. My v redakcii vieme minimálne o jednom, čo pomohol a poslal finančný dar. V Sleepingu neuvidíte megasnowboarding, skorej rozprávanie ľudí, ktorí sa motajú okolo snowboardingu v Číne. Z videa sme mali dobrý pocit, občas sme sa aj zabavil. Film bol určený skorej core scéne a ľuďom, čo sledujú aj dokumenty. Po Sleepingu nasledoval The Gum Movie, ktoré je viac pre „klasických“ pozeračov. Skoky, jiby, mesto, hory, tak ako sme zvyknutí v snowboardových videách.

Na bare ste si mohli dať váš obľúbený dirnk, alebo nealko. V KC Dunaj som bol prvý krát a priestor ma príjemne prekvapil. Ideálne miesto na menšiu žúrku s priateľmi. Do rytmu počas premiéry hrali dvaja top djs a to Junior (nie ten z Funka) a Yanco Kráľ. Zábava a dobrá hudba zaručená. Ako sa presviedčam na každej premiére, výber správneho krútiča platní je veľmi dôležité. Premiéry sa zúčastnilo viacero ľudí, asi tak tretina bola známa známa zo snb komunity a dve tretiny boli pravdepodobne pravidelní návštevníci Dunaja.

Po odohraní oboch videí, ktoré prebehlo vysokou rýchlosťou, že nebol čas ani na titulky sa prešlo k tombole. V nej sa ocitlo množstvo cien od sponzorov akcie, takže rozdávanie bolo celkom dlhé. Hlavný komentátor a organizátor Amper zvolil netradičný štýl tomboly. Neboli žiadne čísla, ceny sa rozhadzovali do davu, ktorý bol pravdu povediac v úvodných minútach dosť apatický a nespolupracoval. Po hodení prvého trička na zem, sa začali ľudia zgrupovať pred pódiom a ušlo sa im čo to do ruky. Niekomu aj letiace dvd s videom do hlavy. Všetko však v úplnom poriadku.

Videá pozreté, ceny rozdané a mohlo sa ísť na ďalšiu, pre veľa ľudí podstatnejšiu časť a to party. Platne sa rozkrútili na vyššiu rýchlosť, captain, whisky, rum, kola a pivo sa začali čapovať čoraz rýchlejšie. Tak to má byť. My sme opúšťali klub skorej, ako sa rozpútala tá najväčšia party. Podľa interpretovaných informácií sa žúrovalo do rána a dokonca aj lietal nejaký ten nábytok v klube.

Takže ďalšia premiéra snowboardového videa v Bratislave úspešne za nami, ďalší žúr s ľuďmi motajúcimi sa okolo slovenského snowboardingu. Dúfame však, že sa uvidíme v zime na akciách, na horách a následne na afterkách, tak ako sa stretávame už mnoho rokov. Pá pá.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!