Spots 3 – snowboarding v podzemí
Streda 25. Marca 2015
Autor: Boardlife

0 komentárov

Spots 3 – snowboarding v podzemí

Pred nedávnom sa konala ďalšia akcia zo Spots série. Tentoraz organizátori doniesli snowboarding do vinnej pivnice. Zaujímavé a netradičné. čo ste mohli vidieť na Spots 3 a vernisáži Boardlife?

Kto prišiel za umením mal dve, až tri možnosti vyžitia. Prvou možnosťou boli vystavené fotografie bývalých fotografov Boardlife Matúša Rendeka a Petra Kubaľáka. My, čo fotky a jazdcov na nich dobre poznáme sme si super zaspomínali.. keď bol snowboarding na Slovensku trocha iný a keď bolo množstvo snehu v strediskách trocha iné.

SLEDUJTE VIDEO Z AKCIE:

Druhou možnosťou vyžitia bola história snowboardingu a snowboarding samotný. Zaujali vystavené snowboardy. Napríklad ste mohli vidieť snežnú dosku, ktorá bola praotcom slovenských snowboardov a bola vyrobená v roku pána 1981. Ale aj ďalšie zaujímavé kúsky zo súkromnej zbierky Roba „Rosiho“ Sitára. Kto chcel vidieť a zažiť snowboarding na vlastnej koži mohol si jibnúť malú prekážku. Názorná ukážka šialeného snowboaridngu zaujala najmä divákov, ktorí majú nasledované Lyžiarsku akadémiu, Snowboarďákov a Princeznú na doske. Pred žúrom sme sa od Janky Šeďovej a Roba Vala dozvedeli niečo o histórii slovenského snowboardingu. Zábavné historky z doby, kedy bol snowboarding exotickou aktivitou.

Záverečné dve aktivity v podzemných priestoroch Nemeckého kultúrneho domu sa viazali k hudbe, zábave. Pódium patrilo skupine Lucifers v ktorej hrá nejeden skvelý snowboarder. Tvrdé vypaľováky, Pennywise, pogovačka a veľký rámus otriasali pivnicou vyše hodiny. Po nich sa svojich platní chopili Vec a Hafo a o žúr do rána postarané. Napojiť ste sa mohli v Jägermeister bare.

Super, že sme na stredajšej akcii stretli veľké množstvo kamarátov motajúcich sa okolo snowboaridngu, zabavili sme sa a čo to dozvedeli o slovenskom snowboardingu. Vidíme sa na horách!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: spots snowboarding lucifers haf vec

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!