Štvrtok 08. Decembra 2011
Autor: Boardlife
Foto-video: Mat Rendek
0 komentárov

The Art of Flight - Košice

Premiérová tour s Quiksilvrom a snowboardovým filmom The Art of Flight po Slovensku pokračovala aj vo štvrtok, 1.12.2011. Miestom, ktoré sme ako tretie navštívili boli Košice. Krása východu sa mala predviesť v kine Úsmev a následne na afterke v Irish pube. Tak sa aj stalo. Košice, boli zatiaľ najlepšou zastávkou, z nášho pohľadu, tu sa dočítate prečo.

Viac fotiek od Matúša Rendeka z Košíc nájdete v ::: GALÉRII :::

Zo Žiliny sa odchádzalo skoro a o to ťažšie. Cesta nepríjemne dlhá a hlavne hmlistá. Až do doby, kedy sme prešli cez tunel Branisko. Pred ním hmla za ním krásna čistá obloha. Veľmi príjemné po náročnom dni. Všetká krása však končila pred Prešovom, zase hmla. Košická premiéra sa konala v staručkom kine Úsmev. Najprv sme sa ubytovali v hoteli, ktorý bol súčasťou hotelovej akadémie. Pekný návrat do rokov 80. tych a východného Nemecka.

Viac fotiek od Matúša Rendeka z Košíc nájdete v ::: GALÉRII :::

Kino Úsmev je staré, no ešte stále fungujúce kino. Staré sedačky, bez klimatizácie a kapacita vyše 260 ľudí. Premiéra bola naplánovaná na 19:00. (Prišlo niekoľko opozdilcov, ktorí tvrdili, že niekde videli iný čas premietania. Párik turistov tvrdil, že ujo Google im vravel inú hodinu.)

Ako sme napísali v predchádzajúcom článku zo Žiliny, treba sledovať oficiálny partnerský web premiér The Art of Flight na Slovensku, ktorým je Boardlife.sk. Potom sa nestane, že prídete v polovici filmu. Ale späť k premiére. Pred kinom predajca Quiksilver troduktov v Košiciach rozložili gramce a aj Dj vítal ľudí prichádzajúcich na premiéru. 

Ľudia sa začali zgrupovať pred klubom okolo pol siedmej. Tvoril sa dlhý hadík až na ulicu. Po vstupe do kina ste si aj tu mohli kúpiť spomienkový predmet na TAoF, DVD, tričko, kulich. K dispozícii bolo aj niekoľko plagátov s Travisom. Na „bráne“ stáli dve príjemné slečny, zbierajúce vstupenky. Sála bola pripravená, dokonca sa prinieslo dodatočné mega ozvučenie, ktoré bolo v Košiciach naozaj mega! Na skúške sa vypeckovalo a husia koža bola okamžite na rukách. Mega basy vám rozbrneli celé telo. Soundystem nadupaný, na nadupaný film.

Viac fotiek od Matúša Rendeka z Košíc nájdete v ::: GALÉRII :::

Košice mali iba jedno premietanie, takže ľudia nechceli prísť o možnosť vidieť TAoF v kvalitke. Sála sa rýchlo zapĺňala. Všetky sedadlá obsadené a to vonku čakalo ešte množstvo ľudí. Sedelo sa už na stoličkách, zemi, postávalo sa. Všetci chceli vidieť video. Masívny soudystém bol počuť široko ďaleko. Medzi divákmi sme zahliadli množstvo slovenských snowboardových legiend, ale aj nové a mladé tváre nášho snowboardingu. Veľkým pozitívom bolo vidieť „mimokomunitných“ ľudí, prišlo ich naozaj veľa.

Viac fotiek od Matúša Rendeka z Košíc nájdete v ::: GALÉRII :::

Premietanie sa vydarilo, ľudia boli spokojní. Mohlo sa ísť na afterparty. Naše očakávania boli zmiešané. Je štvrtok, je to Irish pub, vstup bol na začiatku na heslo, neskôr sa však otvorili brány pre každého. Aké to bude? Dj Yanco už od začiatku púšťal jednu pecku za druhou, tak ako sa na dobrého Dj-a patrí. Začiatok bol s Erdingerom, kvasinkovým kamošom z Nemecka, teda u mňa. Iní začínali z ostra. Už od začiatku, čo sme vstúpili do podniku v ňom bolo dosť ľudí všetkých vekových kategórií. 

Viac fotiek od Matúša Rendeka z Košíc nájdete v ::: GALÉRII :::

A viem presne ako sa to celé začalo! Culka dostal jeden zo svojich super nápadov. Po klube chodila čučáková slečna, ktorá ponúkala „loď“, tj. flašku vodky a niekoľko plechoviek redbulov. Nik však nejavil záujem, každý si cuckal svoj drink.

Cukovej idei kúpiť loď sa však chopil organizátor košickej afterky a venoval ju pár ľuďom, zdržujúcim sa na parkete. Od toho momentu sa pri fľaši a na parkete zhŕkavalo stále viac a viac ľudí. Party mohla začať a vlastne už začala. Yanco vyťahoval jednu pecku za druhou. Na parket prúdilo stále viac a viac tancujúcich. V jeden momen bol úplne preplnený. Ruky hore, skákačky, spievačky. K-Ó-Š-Í-C-É znelo podnikom.

Bar bol preplnený, všetci chceli doplniť zásoby. Ešte šťastie, že nás zachránila slečna s nebezpečným výstrihom, ktorá rozlievala vodku a rb-čko. Samozrejme, že v práci nepijeme a tak sme celý TAoF team popíjali minerálku. NOT. Zábava nás strhla taktiež, málokedy sa vidí a cíti taká dobrá atmosféra.

Viac fotiek od Matúša Rendeka z Košíc nájdete v ::: GALÉRII :::

Ani neviem ako pokračovať ďalej. Jednoducho skvelá zábava. Všade milí ľudia, usmievajúce sa dievčatá, bez afektu, alebo nejakej namyslenosti. Žiaden konflikt, všetko prebiehalo v super atmosfére. Dokonca som videl aj stage diving. Na diskotéke? Neskutočné!!! Ďalšou neskutočnou vecou bol čas. Hodinky ukazovali 23:09 a na parkete strašné peklo. Každý s každou, tancovačky, pitie lodí, ach jaj. Neopísateľné. Cítili sme sa všetci veľmi príjemne. Takto to pokračovalo až do nejakej tretej asi, kedy zatvárali klub.

Viac fotiek od Matúša Rendeka z Košíc nájdete v ::: GALÉRII :::

Po žúrke nám riadne vyhladlo. Na to je najlepšia pizza o pol štvrtej. Gramce, quik kocky, lampička, niekoľko opíc a my, sme sa vybrali do fast pizzerky niekoľko metrov od podniku. Zaplniť žalúdok a hor sa do hotela. Taxíkom samozrejme. Ešte kapurkove pivo vo východonemeckom apartmáne a spať. Predsa len, zajtra, vlastne dnes presun do Jasnej.

Takže Košice. Skvelé premietanie, ktorého sa zúčastnilo úplne naplnené kino. K tomu neskutočne príjemná žúrka, skvelí ľudia, čučáky, lode, party, zábava. Ťažko sa to opisuje. Snáď vám na ilustráciu postačia fotky od Mata Rendeka, ktorý nesmel chýbať vo svojich Košiciach. Premiéra a následná afterka The Art of Flight v Košiciach nám potvrdila, že východ sa zabávať vie a netreba na to ani hektoliter pálenky. (iba dva..) 

Díkes Košice ešte raz, boli ste skvelé. My balíme kufre a odchádzame na hory. Do Jasnej, lebo tam prebehne štvrtá zastávka premiérovej tour The Art of Flight na Slovensku.

Viac fotiek od Matúša Rendeka z Košíc nájdete v ::: GALÉRII :::

A pohľadom do "očí" sa s vami na dnes lúčime. :) Či do Travisových, alebo tých v ľavo, je na vás. :)

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!