Sobota 06. Septembra 2008
Autor: M. Ogurčák
Foto-video: Mat Rednek, Polo
0 komentárov

Uprising reggae festival a Quiksilver & Boardlife minirampa 2008

Posledný prázdninový víkend bolo naše hlavné mesto plné skateboardingu. Piatok mini na reggae festivale, v sobotu SSP, v nedeľu Snickers a Vehicle tour. Tentokrát čekujte zopár slov, fotiek a záberov z prvého reggae festivalu u nás, kde v piatok stála minirampa.

Do blavy som prišiel okolo tretej. Hneď som letel na Uprising Reggae festival na Zlatých pieskoch. Na vstupe krásne holé hlavy, v areáli po policajná ochrana, cítil som sa fakt bezpečne. Hlavný stage bol ticho, na vedľajšom sound systéme hrala veselá hudba. Za tým stála úplne opustená mini. Skejťákov som nevidel nikde, tak som šiel na beer a popozerať sa okolo, že kde to vlastne som. Okolo mňa samé dredaté hlavy, prítomnosť marihuany však bola poznamenaná prítomnosťou verejnej bezpečnosti, na Mysticu sa pálilo oveľa viac. Policajná ochrana sa na takýto festival vôbec nehodí, jednotlivci v uniformách by nemali byť vpustení do areálu. Robia zbytočné haló, človek sa necíti slobodný a vždy musí myslieť na ich prítomnosť, takže sa nemôže zabaviť naplno. Policemen in the streets hľadajú dobrý weed

Časom sa mini zaplnila. Celý večer v nej jazdili štyria skejťáci a dvaja bikeri, všetko Česi. Za tmy a umelého osvetlenia sa k ním pridal Lukáš Mihalec. Martin Jurášek sa nedávno vrátil z Ameriky a ako vravel Hafov kámoš reggae selekta Cifiman, všetci jazdili na kopingu a on lietal. Lajny si dával aj na svič, fakt sa bolo na čo pozerať. Okrem neho sa rampou preháňal Mirek Tovariš, David Klos dával svoj kopingové špecialitky, jazdil ešte Marek Čejchan. Čo sa organizácie týka, mini zapožičala česká firma Skateshop.cz, Quiksilver zaplatil transport. Mini tam bola iba v piatok, v noci sa rozložila a preniesla do Brna na ďalšiu exhibíciu, jazdci s ňou odišli tiež. Škoda, že tam bola len jeden deň.

Na hlavnom stejdži medzitým začal hrať Skunk Funk a Štvanec. Bez akejkoľvek zvukovej prípravy po nich prileteli na pódium Opak, Moe a Viki Hazard. Mini sa vyprázdnila a všetci si šli vychutnať hlboký umelecký zážitok. Škoda, že dávali jak bolo vidno, potme by to bolo ešte lepšie. Ja som už bol v spoločnosti svojích fellas, pila sa vodečka. Po A.M.O. sme sa v pokročilom štádiu ebriety rozhodli ísť kúpiť fľašu do neďalekého Tesca. Vtedy sa to zdalo ako dobrý nápad, no v skutočnosti to viacerým z nás prišlo osudné. Vďaka tomu som si vôbec nevychutnal to, na čo som sa tešil najviac – o jednej začali hrať Looptroop Rockers (ich hudbu vybral Riči do videa zo sobotňajšej akcie), ja som bol unavený a zničený a rozmýšľal som, kde prečkám studenú noc. Dvojhodinový spánok pod stromom mi veľa energie do ďalšieho dňa nedal.

V sobotu bola v pláne skejtová afterka v klube Randal s premiérou nového Fallen videa, takže na festival som sa veľmi nechystal. Po Fallen videu sa afterka konala ešte asi tak hodinu, potom sa všetci rozpŕchli po svete. Môj pán domáci bol na festivale, takže hybaj za ním. Po minulej noci smerovali všetky moje myšlienky do postele, no Hafo mal iné plány. Spoločnosť mu robil selekta Cifiman, ktorý bol z toho, že organizátori ho nezavolali hrať, mierne rozčarovaný. Po čase sme stretli triezveho Peťa Moleca, ktorý tam bol na babsovom aute. Spolu s ním jedna čiernovlasá krásavica, Michal Babinec, Lukáš Karásek a dnes už mŕtvy, no v minulosti legendary web vajco. Vôbec som nemal v pláne piť alkoholické nápoje, keďže deň predtým som ich pil viac než dosť, no okolnosti ma prinútili konať inak, než som myslel. Neľutujem ani trošku, zabavil som sa na maximum, spoznal som pána Melíška, zistil som, že za štátne musíme kúpiť bager a betónovať.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!