Štvrtok 09. Septembra 2010
Autor: Kristián
Foto-video: P. Kubaľák - Riči
3 komentáre

Uprising Reggae festival a Quiksilver Miniramp Session 2010

Raz za rok sa v Bratislave na Zlatých Pieskoch odohráva skvelý festival, ktorý je tak trocha odlišný, od ostatných ktoré prebiehajú celé leto. Nie ani veľkosťou, ani špeciálnymi akciami, ale tým, že sa na ňom stretnú ľudia vyznávajúci hlavne reggae a jeho modernejšie odnože. Samozrejme nie sú to len oni. Uprising Reggae Festival je najväčším festivalom tohto druhu na Slovensku. Ako to na ňom vyzeralo tento rok 2010, si pripomenieme v reporte.

Všetko môže klapať tipo top, na všetko (teda skoro všetko) môžete byť pripravený, môžete mať podporu sponzorov, kamarátov, pomocníkov a tak ďalej. Keď si však ten najvyšší zmyslí, že vám zošle dážď, tak s tým nič neurobíte. Počasie, asi jediná negatívna vec na Uprising reggae festivale tento rok. Ale nebolo to až tak dramatické. Gumáky má po záplavách asi každý, takže no problem.

Ani nepriazeň z oblohy však neprekonala skvelý line up, čo sa každoročne na Uprisngu vyskytne. Nebolo tomu ani tento rok. Svetoznáme hviezdy ako Alborosie, Dub Incorporation, Cali P, Panjabi MC, Jah Mason, Deadly Hunta, MC Zulu a ešte veľké množstvo ďalších účinkujúcich na viacerých stejdžoch dostávali všetkých zúčastnených do varu.

Hrdo im konkurovalo niekoľko hudobníkov zo Slovenska ako A.M.O., Čistychov s Mišom Bielym a Haf. Okrem samotnej hudobnej pecky na viacerých miestach ste sa prechádzkou po areáli Zlatých Pieskov dostali k stánkom s rôznymi zaujímavosťami. Od sladkostí a gumových hadíkov, cez jamajské, mexické jedlo, pitie od piva, až po vodku z RB-čkom, až k stánkom s potrebami pre mladého fajčiara, spomienkových reggae predmetov. Každý o čo mal záujem, tam sa zdržal. Highlightom bol stánok s lepidlom (bez toulénu) pri ktorom stál pán v saku a ukazoval aké skvelé lepidlo to je. Čuduj sa svetu, mal veľké množstvo priaznivcov, ktorý so záujmom sledovali lepivé vystúpenie sprevádzaným zvukmi z hlavného stejdžu.

Pre čitateľov Boardlife.sk a množstvo fanúšikov priamo na festivale však bola najzaujímavejšia sprievodná akcie Quiksilver Miniramp Session. Session sa konala na minirampe, vždy medzi koncertmi, keď si hudobníci ladili nástroje. Počas niekoľkých sessions v piatok, ale hlavne v sobotu, kedy sa počasie umúdrilo jazdili v rampe neskutočné veci. A že kto? Na skejtoch to bolo Martin Jurášek, Marek Čejchan, Mirek Tovaryš na bmx to boli Jirka Grigar a Erik Figar. Snáď nikoho neurazím, keď napíšem, že čo si dával Martin Jurášek v rampe bolo na hranici chápania. Indyčká a aj iné polety v najvyššej výške, rôznymi grindmii, handplantmi. To všetko na normál aj na switch. Marek Čejchan zabavil airwalkami. Bikeri? Taktiež na hranici. 3x tailwhip, 540° atď.

Ja tento ročník Uprising Reggae Festivalu bol náročný. Množstvo skvelých interpretov, veľa zábavy, sprievodných akcií. Dva dni plné reggaečka, pohody, koncertov. Určite sa teším na ten ďalší a som zvedavý, akú pecku nám Sveťo a jeho team pripravia.

Hodnotenie:

Komentáre

3 komentáre
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!

Deathwish
Deathwish soong?
Pridané: 15:56 20.08.2011