Utorok 27. Decembra 2011
Autor: Boardlife
Foto-video: Andrej Žabkay
0 komentárov

Uprising Winter Edition 2011

Uprising Winter Edition. Už je to nejaký čas, čo sa táto zaujímavá a jedinečná akcia konala. Predsalen, reggae, teplo, voda, slnko a Uprising sú znamením kvalitného leta. Uprising Winter Edition 2011 je teda mladší a hlavne zimný brat veľkého súrodenca.

Určite si pamätáte na posledný Uprising, ktorý mal problémy s počasím. Matka príroda mu posledné ročníky nepraje. To však nikoho neodradí. Skvelý festival a hlavne jedinečný si nenechá ujsť veľké množstvo priateľov reggae a jeho odnoží zo Slovenska a ďalších krajín. Znamenie leta a prázdnin.

Organizátori Uprisingu dostali skvelý nápad, zorganizovať niečo aj v zime, keď vládne sneh, mínusové teploty a skejty sa menia za snowboardy. Uprising Winter Edition sa naplánoval na 3. decembra 2011. Miesto priam ideálne – bývalá budova Cvernovky v Bratislave. A kto vystúpil? Hviezdy ako: Beenie Man & Zagga Zow Band, Ziggi Recado & The Renaissance Band, Medial Banana, Foolproof Riddims, Dr.Kary & Mr.Cocoman ft. Boldrik a ďalší.

Všetko skvelí hudobníci, zaručená zábava, žúr, party, kamaráti a hlavne teplo. Amo mali dokonca krstiť svoj nový videoklip a na návštevníkov čakalo niekoľko zaujímavých bonusov. Akcia prebiehala bezproblémovo, až dokým sa nestalo to, čo sa stalo. Popísané už bolo dosť, medializované takisto, my sa nebudeme venovať riešeniu problému. Prinášame fotky Andreja Žabkaya, ktorý sa taktiež Uprising Winter Edition zúčastnil ako fotograf, aby ste si pripomenuli to dobré, čo na akcii bolo.

Pozrite si fotky, zaspomínajte. Nikomu sa našťastie nič nestalo. Pár viet od organizátora: Vážení návštevníci, najdôležitejšia informácia po včerajšom požiari Cvernovky je, že nikto nebol zranený!

Evakuácia prebehla bezproblémovo behom pár minút. Hasiči hasili budovu do 7 hodiny ráno. Podľa doterajších informácií a svedkov, požiar pravdepodobne zapríčinila propánbutánová fľaša. Vo veci bolo nariadené znalecké konanie, ktoré určí príčinu požiaru. Zatiaľ čakáme na výsledky vyšetrovania, a hneď ako niečo budeme vedieť, budeme vás informovať.

Z našej strany bolo pred akciou postarané o všetky bezpečnostné a formálne opatrenia a na akcii bola okrem hasičov, záchranky a bezpečnostnej služby neustále prítomná aj polícia. Mrzí nás takéto ukončenie festivalu, a ďakujeme všetkým, ktorí nám pomáhali, pomáhajú, súcitia a držia palce.“ 

Vyšetrovanie stále prebieha, taktiež sme zvedaví, čo bolo príčinou požiaru a na čo si dať pozor, pri organizovbaní podobných akcií. 

Dúfajme, že to organizátorov neodradí a vidíme sa na Uprising Winter Edition 2012. Predsalen by bola škoda, keby takáto super akcia skončila hneď v úvode. www.uprising.sk

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!