Ako sa jazdí v tieto dni v Jasnej?
Pondelok 05. Decembra 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Ako sa jazdí v tieto dni v Jasnej?

Kto by to bol povedal, že úvod sezóny bude v znamení prašanu a množstva snehu. Stredisko Jasná - Nízke Tatry otváralo svoje brány v sobotu 3. decembra 2016 za skvelých snehových podmienok a to s vyše 35 cm snehu. Na takúto otváračku si veru nepamätáme. Ako sa však jazdí teraz, počas týždňa a čo nás čaká na prvý víkend po otváračke?

Sneženie vystriedali nižšie teploty a slnečné počasie. Od pondelka a podľa predpovede až do nedele by malo panovať nádherné slnečné počasie. V úvode týždňa je však sprevádzané silnejším vetrom, ktorý spôsobuje výpadky v prevádzke lanoviek. Od štvrtka majú pominúť aj mínusové teploty a má prísť výraznejšie oteplenie.

Mínusové teploty dovolili stredisku celodenné vysnežovanie nedostatočne zasnežených tratí. Snežné delá pracujú na plné obrátky, aby sme si už počas víkendu zajazdili na ďalších kilometroch upravených zjazdoviek. K už otvoreným by mohli cez víkend pribudnúť ďalšie a ďalšie.

Je ideálny čas vybehnúť na hory a poriadne sa rozjazdiť. Čo všetko je v stredisku Jasná - Nízke Tatry v prevádzke a čo sa plánuje otvoriť na víkend? Sledujte.

Prevádzka strediska od 5. do 9. decembra 2016

V prevádzke na Severe: Zjazdovky - Turistická (5, 5a), Biela Púť (13), Májová Rovná Hoľa - Priehyba (2a) a Májová Priehyba - Jasná (2b). Lanovky -  Záhradky B1 (Záhradky - Rovná Hoľa), Biela púť B3 (Biela Púť - Jasná), Jasná Lienka A4, Funitel A1 len na vývoz a zvoz (Priehyba - Chopok) a v prípade dobrých poveternostných podmienok aj B4 Luková.

V prevádzke na Juhu: Zjazdovky - 31 Slnečná a vleky B6 Koliesko - Kosodrevina a na vývoz a zvoz A2 Kosodrevina - Chopok.

Foto: Lucia Vlasáková

Plán otvorenia ďalších zjazdoviek a vlekov:

CHOPOK SEVER
V pláne je vysnežiť zjazdovky: 1 Pretekárska - Priehyba, 1a Pretekárska - Luková, 2 Májová Priehyba - Jasná, a ich spustenie od štvrtka 09. 12. 2016. V sobotu 10. 12. 2016 sa plánuje spustenie zjazdoviek 1b Luková- Konský Grúň a 1c / Konský Grúň -  Chopok)

CHOPOK JUH
V utorok 06. 12. 2016 je v pláne spustenie zjazdoviek 34b Panoráma Predné Dereše - Kosodrevina a 34c Panoráma Chopok - Predné Dereše. V piatok 09. 12. 2016 by sme chceli otvoriť zjazdovku 33a Zjazdárska.

Zima sa nám pekne rozbehla, snehu pribúda a dúfame, že prichádzajúce oteplenie nebude výrazné a hlavne dlhé. Podľa meteogramu by malo byť len na pár dní. Vidíme sa na horách.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna tmr nizke tatry chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!