Balifornia - vernisáž dokumentárnej skate fotografie
Štvrtok 22. Septembra 2016
Autor: Boardlife

0 komentárov

Balifornia - vernisáž dokumentárnej skate fotografie

Začiatkom 70. rokov neboli ešte vynájdené verejné skejtparky a preto mladí skejteri začali fungovať v prázdnych bazénoch. Bali je raj pre surferov a keď upadnú tropické horúčavy tak skejtovanie sa stáva ,,surfovanie po chodníku.” Jedna staršia austrálska dáma mala perfektný nápad a vybudovala prázdny bazén uprostred ryžového pola. Akonáhle prekročíte prah tohto klubu, ocitáte sa v Kalifornii 70. rokov.

Skejt-džemy, tetovači na gaučoch, hard-rockové kapely, pivo, cigarety, umelci zo všetkých kútov sveta, a najmä zaujímavé tváre, ktoré nestretnete nikde inde ako na tomto exotickom ostrove. Nezáleží na tom, či ste čierny alebo biely, moslim alebo hinduista, hocikto môže byť súčasťou tejto lokálnej dedinskej zábavy a ,,nakaziť” sa fenoménom skejtparku s názvom Pretty Poison. Mojou víziou bolo zachytiť atmosféru tohto miesta, zdokumentovať miestnu komunitu prezývanú ako ,,bazénová spoločnosť,” pretože práve bazén je epicentrom každodennej zábavy.

Špeciálny program na otvorení:

Duo tattoo artits Roman Noam a Viktor Bukowski, kapela Art Priority,
kapela Nekosené Lúky.

Fotografka: Dorota Holubová
Kurátorka výstavy: Michaela Bosáková
Správca stien: Tomáš Gargamel

Vernisáž je zadarmo.
Tešíme sa na Vás!

Od 28.9. do 8.10.2016 FUGA Námestie SNP 24, 81101 Bratislava, Slovakia

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: skate foto

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!