Bratislavský skatepark je oficiálne otvorený
Nedeľa 26. Novembra 2017
Autor: Boardlife

0 komentárov

Bratislavský skatepark je oficiálne otvorený

Dnes, 26. novembra 2017 sa v Bratislave otvoril nový betónový skatepark. O jeho zrodení sme vás informovali vo viacerých článkoch. Skatepark vyrástol v areáli Spojenej školy Svätej rodiny na Gercenovej v Petržalke. A nie len tak, ale DIY. Žiadna veľká firma, žiadne desiatky tisíc, ale chalani, dobrovoľníci a poctivá práca zo srdca.

Skatepark by mal byť prístupný po vyučovaní v škole a počas víkendov. Vzniknutý areál je výsledkom dlhodobej snahy. „Skatepark v Bratislave sme sa snažili vybudovať v priebehu ostatných šiestich rokov. Bolo nám ľúto, že aj menšie mestá ako Hlohovec, Sereď či Námestovo svoje parky majú a hlavné mesto nie. Mesto však nejavilo žiadnu snahu s tým niečo robiť, preto sme problém vyriešili sami - s veľkou pomocou verejnosti. S projektom, v ktorom sme inštitúciám ponúkali, že im ako občianske združenie zadarmo postavíme moderný skatepark, sme prekvapivo neuspeli vo viacerých mestských častiach. Napokon nám pomohla až progresívne zmýšľajúca riaditeľka Spojenej školy Gercenova - p. Helena Jánošíková.

Keď som jej vysvetlil koncept parku postaveného dobrovoľníkmi a financovaného verejnosťou, bez rozpakov ho prijala a bola veľmi nápomocná aj pri jeho realizácii. Som rád, že sme napokon našli človeka, ktorý chce, aby verejné priestranstvá naozaj slúžili ľuďom,“ vysvetľuje ďalej. Vybudovanie skateparku stálo 8-tisíc eur, z čoho sumu 3-tisíc vyzbierali dobrovoľníci z celého Slovenska a sumou 5-tisíc eur prispel Bratislavský samosprávny kraj. „Bez neho by postavenie parku tiež nebolo možné,“ dodáva Teodor Kuhn.*

* info z bratilavskenoviny.sk
Foto: TheChill skateboards

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: skatepark bratislava gercenova

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!