Štvrtok 17. Januára 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Chopok jazditeľný, ale nie bezpečný – dávajte si pozor

Počas predchádzajúcich dní sme sa s redakciou nachádzali na Chopku. Jazdili sme s kamošmi severnú, ale aj južnú stranu známeho strediska Jasná – Nízke Tatry. Počkali sme si na sneženie a následné zlepšenie počasia a užili pravý pow pow freeriding.

Avšak aj napriek dvom hustejším sneženiam od začiatku roka 2013 je v Jasne (myslíme freeride terén) veľmi málo snehu. Na severnej strane sa napadnutý čerstvý sneh rozjazdil a žľaby nie sú dostatočne zasnežené. Aj na niektorých úsekoch trčia skaly a kosodrevina, prípadne sa skaly a koska nachádzajú pod pár centimetrami čerstvého snehu, čo z nich vytvára veľké nebezpečenstvo. Keďže miest, ktoré sa dali v pohode jazdiť a bol v nich dostatok snehu je málo, boli rýchlo rozjazdené.

Situácia na Juhu je podobná. Na niektorých miestach si príjemne zastriekate, ale počas jazdenia vás čaká množstvo nástrah. Jednotlivé vrstvy snehovej pokrývky nie sú na seba dostatočne naviazané a tak aj napriek malému množstvo snehu hrozia lavíny. (HSZ má vyhlásený 3. stupeň lavínového nebezpečenstva už zopár dní) Dnešné otelenie zapríčinilo, že sa sneh stal mokrejším a ťažším, čo tvorí dobrý základ. Avšak nie je úplné vhodný na príjemný pow pow freeriding.

Dávajte si pri jazdení pozor a vyčkajte na ďalšie masívnejšie sneženie, ktoré by malo skvalitniť váš zážitok z jazdenia.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!