Converse podporí lokálnu umeleckú scénu v Bratislave
Štvrtok 29. Októbra 2015
Autor: PR

0 komentárov

Converse podporí lokálnu umeleckú scénu v Bratislave

V duchu celosvetovej kampane Made by you oslavujúcu fanúšikov značky Converse, ktorí takmer sto rokov vyjadrujú sami seba a svoju kreativitu v Chuck Taylor All Star teniskách, sa predstaví aj kreatívny priestor Made by you Bratislava. Vznikne ako pop-up v bratislavskom obchode Slowatch, ktorý sa otvorí 29. októbra o 18:00. Návštevníkov čakajú tri nabité dni plné výstav, koncertov, workshopov a inštalácií.

Vo štvrtok 29. októbra o 18:00 otvorí Slowatch svoje brány ako pop-up priestor Converse Made by you Bratislava. V tento deň návštevníkov čaká vernisáž Made by you portrétov zo sveta,  i zo Slovenska a z Českej republiky a vernisáž výstavy slovenských umelcov Mareka Mráza a Parxanta. Okrem toho bude na programe aj DJ set od Adama Marccianiho, kterého bude doprevádzať svetelná inštalácia od light designéra Petra Puflera aka SVTLNS. Záujemcovia si tiež môžu odfotiť svoje Chucky v Chuck Photo štúdiu alebo odniesť sadu pohľadníc všetkých zúčastnených umelcov z automatu na pohľadnice. 

V piatok 30. októbra sa Slowatch otvorí už o 14:00. Od 16:00 potom odštartuje workshop s Parxantem zameraný na tvorbu 2D objektov, ktoré si záujemcovia dotvoria spolu s umelcom. Súčásťou bude aj prednáška a prezentácia fotografií  Parxantových streetartových diel. Od 20:00 zahrá indie kapela Papyllon, ktorú bude doprevádzať ďalšia light inštalácia od Světlonoša.

Aj v sobotu 31. Októbra ponúkne priestor Converse Made by you Bratislava zaujímavý program. Od 14:00 si môžu návštevníci pozrieť výstavy a nechať si odfotiť svoje Chucky. Od 16:00 je pripravený ďalší kreatívny workshop, tentokrát v réžii Mareka Mráza. Týkať sa bude tvorby akčnej ilustrácie, ktorú autor spolu s účastníkmi vytvorí priamo na mieste. Kreatívny proces môžu návštevníci sledovať v priamom prenose – bude totiž premietaný na stenu.  Záujemcovia si následne môžu výslednú ilustráciu odniesť vytlačenú domovov. Od 20:00 zahrá ďalšia kapela, punková Got Blue Balls, ktorá 5. októbra vydala svôj druhý album a práve sa vrátila z turné po Veľkej Británii.

Program:

Štvrtok 29.10. - 18:00 hod. - 22:00 hod.

Vernisáž: Marek Mráz, Parxant

Hudba: DJ Adam Marcciani 

Inštalácia od lightdesignéra SVTLNS

Piatok 30.10. - 14:00 - 22:00 hod.

Hudba: DJ UnclPete 

Inštalácia od lightdesignéra SVTLNS

16:00 hod. – 19:00 hod. – workshop – Street artist Parxant, 2D rezanie + dotváranie vyrezaných objektov, prednáška, fotografie.

20:00 hod. – 21:00 hod. - koncert – PAPYLLON

Sobota 31.10. - 14:00 - 22:00 hod.

 

Hudba: DJ  Bobsan

16:00 hod. – 19:00 hod. – workshop - Marek Mráz, akčná tvorba ilustrácie priamo na mieste so zapojením účastníkov workshopu.

20:00hod. – 21:00 hod. - koncert -GOT BLUE BALLS 

Celé tri dni:

Výstava: „Made by you“ portréty, Street artist Parxant, Ilustátor Marek Mráz.

Chuck Photo Studio: Vyfoťte si svoje Chucky a odneste si ich vlastnoručne podpísaný portrét

Converse automat na pohľadnice – stačí zadať kód a sada pohľadníc je vaša.

Web: www.conversesk.com

#madebyyou

#becreative

Kde zistíte viac o umelcoch, na ktorých sa môžete od 29. do 31. októbra tešiť?

Světlonoš: http://bit.ly/Světlonoš

Palyllon: http://bandzone.cz/papyllon

Got Blue Balls: http://bandzone.cz/gotblueballs

Marek Mráz: www.fb.com/MarekMraz.Illustrations

Parxant: www.fb.com/parxant

DJ Marcciani: soundcloud.com/dj-on-9

DJ UnclPete: soundcloud.com/unclpete

DJ Bobsan: soundcloud.com/bobsan

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!