Delá vo Vysokých a Nízkych Tatrách už sypú sneh
Streda 09. Novembra 2016
Autor: TMR

0 komentárov

Delá vo Vysokých a Nízkych Tatrách už sypú sneh

Prevádzkovatelia lyžiarskych stredísk v Tatranskej Lomnici a na Štrbskom Plese využili mrazivé noci (-7 °C) a z pondelka na utorok spustili technické zasnežovanie v nadmorskej výške okolo 1 800 m n.m. Na severnej strane Chopku sa snežné zariadenia uviedli do činnosti podvečer z utorka na stredu pri teplote -8 °C. Predpokladá sa, že južná strana Chopku sa začne zasnežovať vo štvrtok.

70 snežných zariadení z pondelka na utorok zasnežovalo zjazdovky zo Skalnatého plesa v smere: Generál, Esíčka, Čučoriedky západ a Čučoriedky východ. 7 snežných diel vyrábalo v rovnakom čase sneh aj na Štrbskom Plese na zjazdovke Solisko a Furkota. S postupne klesajúcou teplotou od stredy, pribúdajú snežné delá aj na zjazdovkách v nižších polohách – Interski, Turistická a Esíčko a podobne aj v Tatranskej Lomnici na zjazdovkách zo Štartu.

V noci z utorka na stredu sa spustili na plný výkon snežné zariadenia v Jasnej v Nízkych Tatrách. V nadmorskej výške od 2 004 m n.m po 1 700 m n.m. zasnežovalo 20 snežných tyčí úsek zjazdovky Chopok – Luková. Postupne počas noci pribúdali do prevádzky ďalšie zasnežovacie body.

Kvôli kompaktnosti zjazdovky musí nasypaný sneh „vyzrieť“ najprv na kopách a až po určitom čase vstupujú na scénu snežné pásové vozidlá, ktoré začnú nafúkaný sneh rozhrňovať na požadovanú hrúbku. Ak budú vyhovujúce podmienky na zasnežovanie, lyžiarske strediská vo Vysokých a Nízkych Tatrách pokračujú vo vyrábaní snehu aj v najbližších dňoch. Tatranci robia všetko preto, aby pomohli Perinbabe ponatriasať perinu a pripravili tak dobrý podklad na zjazdovkách a kvalitné trate na prvú tohtoročnú lyžovačku.

Už 25. novembra si návštevníci Vysokých Tatier môžu opäť pozrieť ľadové umenie, tento krát v podobe spišskej gotiky, ktorá bude zdobiť interiér Tatranského ľadového dómu na Hrebienku. Zimná sezóna v Jasnej štartuje 3. decembra denným športovým programom a strhujúcou nočnou tanečnou party v hudobnom klube Happy End, pod názvom Winter Music Opening - World Cruise Edition. Bližšie TU. Zimná sezóna v Jasnej bude plná skvelých zážitkov, ale aj noviniek.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr sneh hory

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!