Štvrtok 07. Marca 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Dve vaše videá z Jasnej - Backdoor Playground a On the Snow Waves

Prvé video má názov Backdoor Playground a pochádza od MK video production. Natáčalo sa na severnej strane Chopku. Jazdia dvaja freeskieri Matej Mackovič a Lukáš Ďurdík a jeden snowboardista Martin Kukučka. Za kamerou stáli, ležali a brodili sa Milan Laurenčík a Jakub Knoll.

Samotné natáčanie bolo na polovicu spontánne, keďže sa čakalo pokiaľ nakydá pár čísel. Behom dvoch dní nás Maco zmobilizoval, vybavili sme malé sponzorské zo strany Jasnej, za ktoré veľmi ďakujeme, a mohli sme ísť. Predpoveď na ďalšie dni bola viac ako priaznivá, cez noc napadlo okolo 50 čísel a v poslednej perióde to bolo vysoko nad meter čerstvého prašanu. V týchto ideálnych snehových podmienkach sme natáčali 2 dni kedy vznikla väčšina záberov. Natáčanie pokračovalo zasa o týždeň, kedy už snehové podmienky neboli ideálne. Oteplilo sa, sneh si sadol a v žľaboch bol sfučaný, navyše celý Chopok bol v silnej hmle. Nemali sme na výber, tak sme sa rozhodli postaviť BC skočku, ktorú sme stavali za nulovej viditeľnosti a neboli sme si istí sklonom dopadu. Poobede, keď sa mraky trochu potrhali, zistili sme, že skočka je v poriadku, tak sme potočili ešte pár záberov. Na druhý deň sa oblačnosť chvíľkami trhala tak sme sa rozhodli aj v týchto nie moc priaznivých podmienkach natočiť ešte nejaké žľaby. Spočiatku všetko šlo všetko v pohodke, no na obed mal Lukáš Ďurdík nepekný pád, pri ktorom si zlomil stehennú kosť a transportoval ho vrtuľník to nemocnice v LM, a tým sa naše natáčanie skončilo. Nasledujúce tri týždne sa video strihalo a dolaďovalo, veríme, že do detailov. Lukimu prajeme rýchle uzdravenie a dúfame, že sa vám naše videjko bude páčiť.

Druhé video má názov On the Snow Waves, taktiež sa natáčalo v stredisku Jasná - Nízke Tatry. O natočenie a editáciu sa postarali: Peter Fábry & Filip Dolinský. Edit: Miroslav Dedinský.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!