Fantastické podmienky na ľadovci Mӧlltaler
Piatok 30. Decembra 2022
Autor: TMR

0 komentárov

Fantastické podmienky na ľadovci Mӧlltaler

Mӧlltaler prekvapuje! Kým niektoré strediská v jeho okolí bojujú s nedostatkom snehu, na ľadovci v Korutánsku vďaka poriadnym mrazom a zasnežovaniu majú lyžiari aktuálne k dispozícii už väčšinu zjazdoviek v parádnej kondícii.

Mӧlltaler Gletscher otváral sezónu 10. novembra s upravenou hlavnou zjazdovkou na ľadovci. Za viac ako mesiac sa podarilo dosnežiť a upraviť aj ďalšie trasy, vďaka ktorým je dnes stredisko obklopené trojtisícovkami pohoria Hohe Tauern v top kondícii. Každý lyžiar, ktorý hľadá široké a upravené zjazdovky vo výnimočnom prostredí, si v malebnom Korutánsku príde na svoje.  „Na Mӧlltali panuje pravá zima, na zjazdovkách máme aktuálne v priemere pol metra snehu, teploty sa pohybujú hlboko pod bodom mrazu. Podmienky sa v posledných dňoch vylepšili natoľko, že v prevádzke máme už väčšinu zjazdoviek a lanoviek, ktoré lyžiarom garantujú skvelú alpskú lyžovačku s úžasnými výhľadmi na okolité trojtisícovky,“ prezradil manažér strediska Max Gottfried.  

Lyžiarske stredisko Mӧlltaler Gletscher je vďaka kvalitným podmienkam pravidelne miestom prípravy lyžiarskych reprezentácií a športových klubov. Lyžiari majú aktuálne na Mӧlltali k dispozícii zjazdovky všetkých obtiažností – od rodinných modrých zjazdoviek až po čierne trasy pre najnáročnejších lyžiarov. Komplexné zázemie ponúka panoramatická reštaurácia Eissee s bohatou ponukou jedál pre malých aj veľkých jedákov.

Lyžovačka na jedinom ľadovci v Korutánsku je teraz dostupnejšia ako kedykoľvek predtým. Stredisko pripravilo pre všetkých členov vernostného programu Gopass na január špeciálnu ponuku. Vo svojich kupónoch v Gopass konte nájdu  voucher na 1 dňový skipas na januárovú lyžovačku za fantastických 19 Eur. Na zvyšok dovolenky si môžu ďalšie skipasy nakúpiť najvýhodnejšie v online predpredaji z pohodlia domova, keďže aj na Mӧlltali sa skipasy predávajú za flexibilné ceny. Rovnakú možnosť dostanú všetci novo zaregistrovaní členovia Gopass-u. Viac na www.gopass.travel

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: molltaler tmr gopass

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!