Freeridové top preteky v Jasnej ponúkli nevšedné adrenalínové divadlo
Nedeľa 28. Februára 2016
Autor: PR
Foto-video: Martin Žilka
0 komentárov

Freeridové top preteky v Jasnej ponúkli nevšedné adrenalínové divadlo

Freeridové preteky CGC Jasná Adrenalín prilákali na Chopok v piatok 26. februára takmer 80 pretekárov z celého sveta. Saltá vpred, skoky zo skalných výbežkov, čistý štýl jazdy aj otočky na neupravenom svahu v najkrajších slovenských žľaboch na Chopku priniesli víťazstvo Rakúšanom Manuele Mandl a Thomasovi Feursteinovi na snowboarde, Anne Smoothy z Nového Zélandu a Francúzovi Maëlovi Ollivivierovi na lyžiach. Organizátori obhájili najvyššie 4 hviezdičkové podujatie Freeride World Qualification a priniesli tak nielen samotným pretekárom, ale aj lyžiarom a návštevníkom Chopku jedinečný adrenalínový zážitok.

„Možem s nadšením povedať, že CGC Jasna Adrenalin 2016 prevýšil očákavania pretekárov, zučastnených divákov, ale aj organizátorov. Najväčšou výzvou bolo sprostredkovanie priameho prenosu, ktoré dopadlo na 100%. Sprostredkovali sme atmosféru preteku a kvalitné freeridové jazdy 77 pretekárov zo 16 krajín. Tento rok nám počasie zahralo do karát a mali sme k dispozícií slnečné a bezveterné „okno“, preteky tak mohli prebehnúť hladko a bez komplikácií. Z pohľadu kvality jázd môžem povedať, že boli na najvyššej úrovni, pretože o miestenku na pretekoch sa uchádzala takmer výlučne freeridová špička. CGC Jasná Adrenalin 2016 zdvihol latku veľmi vysoko. Napriek tomu sa budeme snažiť priniesť v ďalšom ročníku opäť niečo nové. Tieto plány začíname napĺňať od prvého dňa od ukončenia tohto ročníka“, zhodnotil Ladislav Mrava, riaditeľ pretekov CGC Jasná Adrenalín.

Slovenska Katarína Lehotská obsadila 10. miesto v kategórii SKI, Marek Gazda na snowboarde skončil na 12. mieste, Ján Tajbos na 19. mieste, Juraj Bača 21. mieste a Martin Babčan obsadil 30. Miesto, všetci v kategórii SKI.

Extrémny zjazd vo vysoko exponovanom svahu sa konal vo freeridovej zóne č.3 na severnej strane Chopku v Lukovej doline vo výške 2 002 m n.m. s dojazdovým cieľom v 1 607 m n.m. 400 metrové prevýšenie tratí malo od 35 do 53 stupňový sklon. Dvojdňový sprievodný program vo freeridovej dedine spestrili v sobotu okrem testovania špičkových freeridových lyží aj netradičné freestyle preteky v sánkovaní  v lokalite Biela Púť.

Kompletné výsledky.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna freeride

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!