Piatok 25. Januára 2013
Autor: Boardlife

0 komentárov

Kráľ Chopka po čiernej zjazdovke, na doraz!

Stovky extrémnych lyžiarov a snowboardistov mieria cez víkend do lyžiarskeho strediska Jasná v Nízkych Tatrách na masový zjazd Red Bull Zjazd na Doraz. 620 odvážlivcov (!) sa prihlásilo do kvalifikačných bojov, z ktorých postúpi 300 najrýchlejších do masového zjazdu takmer z vrcholu Chopka po čiernej zjazdovke! Šusovať jeden z najťažších lyžiarskych terénov na Slovensku s dĺžkou 4100 metrov budú aj takí prominenti ako golfistka Zuzana Kamasová, či operný spevák Filip Tůma.

Strkanica, tlačenica, lakťovky, blokovanie súpera, paličky medzi lyže - to všetko sú povolené zbrane na štarte masového zjazdu Red Bull Zjazd na Doraz. Druhú edíciu extrémnych zjazdových pretekov, ktoré nemajú na Slovensku obdobu, hostí najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku – Jasná. Kým v roku 2012 nazbieralo odvahu, na zjazd z Lomnického štítu, sotva 150 borcov, do sobotňajšej kvalifikácie sa dva dni pred štartom prihlásilo 620 súťažiacich (!). Favoritmi budú iste bratia Bendíkovci, ktorí v roku 2012 obsadili druhé a tretie miesto. Medzi prihlásenými je aj 6-násobná majsterka sveta v agresívnom in-line korčulovaní Martina Svodobodá.

Kvalifikácia, ktorá štartuje po skupinách na 400-metrovej trati Vrbická na Otupnom, oddelí plevel od zrna. 300 najrýchlejších zjazdárov postúpi do nedeľného masakrálneho zjazdu. V čase, keď ešte dovolenkári spia a vlekári iba rozliepajú oči sa budú borci na lyžiach a snowboardoch pripravovať na životnú jazdu, do ktorej výrazy ako oblúk, či brzda vôbec nepatria.

Chopok Úboč, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 1843 m n.m. je štartovou líniou 4100-metrovej trate. Po výstrele nasleduje šprint na 50 metrov pre svoj športový výstroj a hor sa rovno dolu zmámym esíčkom z Úboče a po čiernej zjazdovke „Majstrovská”. Víťaz musí byť rýchly, dobrá stratégia je nevyhnutnosť, podstatné je rozumne si rozložiť sily až do cieľa na Záhradkách (1024 m n.m.) fičať dolu kopcom na doraz. Prvý v cieli je kráľ Chopka!

Absolútny víťaz bude týždeň machrovať na prefektnej terénnej škodovke.  Víťazi jednotlivých kategórií, ktoré budú rozdelené na lyže, snowboard a v každej disciplíne kategória muži a ženy, sa môžu tešiť na nové lyže, resp. snowboard značky HEAD. Inak ceny od Bolle, Dainisse a Trimm.

Po frajeroch na kĺzavých doskách si to pustia dolu kopcom bikeri. Kým najlepší Slovák na horskom biku si minulý rok v Tatranskej Lomnici zašiel súťažnú trať iba exhibične, tento rok pozval najlepších slovenských bikerov a pred deviatou hodinou ráno sa strmhlav rozšlapú po stopách zjazdárov na lyžiach a boardoch. ,,Na bicykli po snehu som išiel už aj 106 km/h na svahu v Mýte pod Ďumbierom,” hovorí najlepší slovenský biker, inak aj špecialista na mestské zjazdy Filip Polc.  ,,Myslím, že priemerná rýchlosť bude dosť vysoká - približne 80 - 90 km/h, ale v prípade ideálnych snehových podmienok myslím, že rýchlosť z Mýta môžeme pokoriť a ísť aj viac ako 100km/h,” povedal Filip na margo rýchlosti v zjazde na biku po snehu.  

Red Bull Zjazd na Doraz bude mať aj kultúrny rozmer. V sobotu večer v klube Happy End zahrá od 23:00 h skupina Para, ďalej vystúpi VEC so svojimi trackmi z nového albumu Stereo Farbo Slepo aj veteránskymi pesničkami a napokon zahrá DJ Yanko Král. 

Všetky informácie o Red Bull Zjazd na Doraz: redbull.sk/zjazdnadoraz

PROGRAM:

Piatok 25. januára 2013

Warm-up party ZRAZ na DOJAZD
Retro klub (hotel Liptov)
Skupina GOT BLUE BALLS, DJ Junior, DJ Vec, DJ Škrupo 

Sobota 26. januára 2013

9:00 - 13:00 KVALIFIKÁCIA (A3 Brhliská)
15:30 - 18:00 APRESKI HAPPYEND (DJ Ľudko Snowák)
od 23:00 PARTY v Happy Ende
Skupina Para, VEC, DJ Yanko Král 

Nedeľa 27. januára 2013

8:30 FINÁLE (Chopok – Záhradky)
8:45 BIKE ZJAZD najlepší slovenskí bikeri
9:30 Vyhlásenie výsledkov

 

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!