Leto na Liptove otvárajú veľkým testom atrakcií
Utorok 14. Júna 2016
Autor: PR

0 komentárov

Leto na Liptove otvárajú veľkým testom atrakcií

Leto na horách a pri vode otvorí veľká testovačka letných atrakcií Summer Battle Opening. Moderátor marcového Svetového pohára v Jasnej Slávo Jurko, preverí najväčšie centrá cestovného ruchu na Liptove a otestuje si ich letné atrakcie. Do novej letnej sezóny už v sobotu 18. júna vstúpia spoločne strediská Jasná Nízke Tatry, aquaparky Tatralandia a GINO Paradise Bešeňová, aby potešili všetkých milovníkov zdravého životného štýlu a nekončiacej zábavy.

Za zdravím a  novým rekordom v najazdených kilometroch sa 18. júna pôjde na Chopok. Moderátor Slávo Jurko odštartuje na najvyššie položenom cyklotrenažéri pokus o prekonanie minuloročných 630 spoločne odjazdených kilometrov. Na správnosť a platnosť rekordu bude dohliadať komisár Slovenských rekordov. V panoramatickej reštaurácii Rotunda si návštevníci užijú najkrajšie „outdoorové fitko“ s prekrásnymi výhľadmi na Liptov, Horehronie, Nízke, Západné a Vysoké Tatry. Počas veľkého otvorenia leta budú v prevádzke horské káry až priamo z Chopku. Tí, ktorých zláka člnkovanie si vychutnajú pokojnú hladinu jazierka Biela Púť. Pre najmenších je pripravený nový areál Maxiland Summer park, kde na ploche 500 m2 čaká na deti množstvo atrakcií. Drobci sa môžu tešiť na mini golf, pieskoviská, nafukovací hrad, bike zónu a začiatkom leta pribudne i zážitková jazda na tobogane, či Slackline – novodobé chodenie po lane s inštruktormi. Rodiny s deťmi spoznajú tajomstvá horskej prírody s dráčikom Demiánom v Drakoparku Chopok alebo si zaskáču na bungee trampolíne na prestupnej stanici lanoviek v lokalite Priehyba.

Letnú sezónu v dvoch liptovských aquaparkoch otvorí moderátor Slávo Jurko testom najadrenalínovejšej atrakcie - raftovacej U-rampy v Aquaparku Tatralandia a do hlbín podmorského sveta ho zláka potápanie v diving centre v aquaparku GINO Paradise Bešeňová.   

Letná sezóna v Aquaparku Tatralandia odštartuje veľkou penovou party a ochutnávkou predstavení cirkusu Joo Jo, ktorý si tu od 1.7. rozloží svoje šapitó na celé dva mesiace. Deň vyvrcholí kulinárskym súbojom dvoch osobností thajskej kuchyne. O chute návštevníkov a emócie zabojujú Jakub Sobotka a Martin Novák, jediný slovenský šéfkuchár s certifikátom Thajského kráľovstva. Bližšie k programu Summer Battle Opening TU. Tatralandia mení od 16.6. svoju prevádzkovú dobu a pre verejnosť bude aquapark otvorený denne od 9. - 21. hodiny.

Sobota sa v druhom liptovskom aquaparku GINO Paradise Bešeňová ponesie na vlnách zdravého životného štýlu, ale aj netradičných atrakcií. Pre tých, ktorí okrem kúpania sa a oddychu v bazénoch vyhľadávajú aj aktívny pohyb, sa môžu zapojiť a vyformovať si telo pri zumbe, cvičebnom programe deep work, TRX- pri závesnom posilňovacom cvičení na popruhoch, na balančných podložkách Bosu, pri rekreačnom cvičení Ay Fly v špeciálnych sieťach alebo pri pole dance. Rozhodne nevšedné bude aj sledovanie príbehu 4 exotických žralokov, ktoré našli svoj domov pri adrenalínovej zóne v GINO Paradise Bešeňová.   

Okrem veľkého otvorenia letnej sezóny čaká na návštevníkov Jasnej a Aquaparku Tatralandia množstvo zaujímavých podujatí a výnimočných zážitkov. Bližšie v kalendároch eventov na http://www.jasna.sk/zazitky/eventy/ a http://www.tatralandia.sk/novinky-a-eventy/kalendar-eventov/.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!