Lyžiari z južnej strany Chopku lyžujú v Jasnej za 5 EUR
Štvrtok 11. Decembra 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Lyžiari z južnej strany Chopku lyžujú v Jasnej za 5 EUR

Lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry Chopok Juh pripravilo v piatok 12. decembra 2014 pre všetkých lyžiarov špeciálnu akciovú lyžovačku. Ak lyžiari prídu do strediska Jasná z južnej strany Chopku z nástupného miesta Krupová alebo Srdiečko a na pokladni si zakúpia skipas, lyžujú na oboch stranách Chopku v ten deň iba za 5 EUR.

Lyžovačka v Nízkych Tatrách odštartovala 5. decembra až z vrcholu Chopka a symbolickým privítaním zimy a rozsvietením najvyššie položeného vianočného stromčeka. Lyžiari si počas víkendu užívajú na severnej strane zjazdovky C13 Biela Púť, C2 Májová, 1a Pretekárska – Luková, 1b Pretekárska Konský Grúň – Luková, 1c Pretekárska Chopok – Konský Grúň a od soboty aj ďalšiu otvorenú zjazdovku č.1 Pretekárska úsek Priehyba – Záhradky. Spolu majú lyžiari na severnej strane k dispozícii od nadchádzajúceho víkendu viac ako 5 km zjazdoviek. Lyžiari, ktorí prichádzajú na Chopok v piatok 12. decembra 2014 z južnej strany od Brezna a odstavia svoje auto na nástupnom mieste parkovisku Krupová alebo Srdiečko, zaplatia za svoj skipas na pokladni 5 EUR si výhodne zalyžujú v ten deň na severnej aj na južnej strane Chopku. 

Južná strana ponúka lyžiarom dobré podmienky na lyžovanie s odštartovaním lyžiarskej sezóny sa spustila zjazdovka v úseku Kosodrevina – Srdiečko č. 31 s názvom Slnečná, od soboty sa otvárajú zjazdovky čierna č. 33 a s názvom Zjazdárska a traverz č. 51 úsek Predné Dereše – Kosodrevina. Lyžiari budú na južnej strane lyžovať na viac ako 3,7 km zjazdových tratí všetkých obtiažností, spolu si tak na prepojených svahoch Chopka užijú 8,7 km upravených zjazdoviek. Ak budú vyhovujúce podmienky na dosneženie tratí, je pravdepodobné, že by sa už nadchádzajúci víkend otvorila aj zjazdovka č. 36 s názvom Krupová. 

Lyžovačka vo Vysokých Tatrách sa spustila v sobotu 6. decembra v dvoch lyžiarskych strediskách na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici. Od najbližšieho víkendu sú na Štrbskom Plese v prevádzke zjazdovky Interski, Juniorská a otvorená bude aj zjazdovka Esíčko, intenzívne sa zasnežuje zjazdovka Solisko a zjazdovka lyžiarskej školy Maxiland. V Tatranskej Lomnici bude počas víkendu v prevádzke pre lyžiarov úsek Štart – Tatranská Lomnica (zjazdovky Štart Východ a Štart Západ). Vo Vysokých Tatrách si lyžiari počas víkendu užijú 4,8 km zjazdových tratí. V prípade veľmi dobrých podmienok na zasnežovanie sa od víkendu spustí aj úsek Skalnaté pleso – Štart (zjazdovky Esíčka, Čučoriedky Východ a Čučoriedky Západ). Aktuálny stav lanoviek, vlekov a zjazdoviek TUTU.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna tmr chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!