Lyžiarska ochutnávka začína v Tatrách na 8 km zjazdoviek
Štvrtok 04. Decembra 2014
Autor: PR

0 komentárov

Lyžiarska ochutnávka začína v Tatrách na 8 km zjazdoviek

Už zajtra 5. decembra budú prví lyžiari brázdiť severnú a južnú svahu Chopka a užijú si lyžovačku s prekrásnymi výhľadmi na Liptov a Horehronie z výšky 2 004 m n.m. Úsmev na tvárach dovolenkárov vyčarí 6. decembra mikulášska lyžovačka vo Vysokých Tatrách, kde sa otvárajú zjazdovky v strediskách na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici.

V Jasnej si lyžiari prvýkrát v sezóne vyskúšajú svahy z vrcholu Chopka. Na severnej strane budú otvorené červené zjazdovky č. 1c Pretekárska úsek Chopok – Konský Grúň, č. 1b Pretekárska úsek Konský Grúň – Luková, č. 1a Pretekárska úsek Luková – Priehyba, červená zjazdovka č. 2 Májová a modrá č. 13 Biela Púť. Tí, ktorí využijú nástupné miesto z južnej strany kopca, majú možnosť využiť prechod na Sever modernou 15-miestnou kabínkovou lanovkou a zlyžovať z Chopku Sever až na Bielu Púť alebo ostať lyžovať na Juhu na červenej zjazdovke č. 31 s názvom Slnečná v úseku Kosodrevina – Srdiečko. Milovníci lyžovania si v prvý deň spustenia lyžovačky v Nízkych Tatrách užijú 5,05 km zjazdoviek. Aktuálne sa v stredisku Jasná dosnežujú modré ľahšie zjazdovky pre rodiny s deťmi č. 14 Lúčky a č.5 Turistická a na južnej strane Chopku zjazdovka č. 36 s názvom Krupová, ktoré budú spustené do prevádzky v závislosti od počasia.

Kým počasie v zahraničí alpským rezortom nehrá do karát, u nás v Tatrách mrzne a podmienky na prvú lyžovačku sú ideálne. Tieto slová potvrdzuje aj náš najlepší zjazdár Adam Žampa, ktorý si v týchto dňoch ako prvý Tatranec vyskúšal tréning na svahu Interski na Štrbskom Plese. „Koncom minulého týždňa bolo v Tatrách -10 stupňov, spolu s mojim tímom nám prevádzkovatelia umožnili poliať svah vodou, dráha zľadovatela na takú úroveň, aby boli podmienky podobné svetovému poháru a  optimálne pre môj tréning. Najbližšie sme sa chystali do Rakúska na európsky pohár, ale podujatie sa zrušilo, pretože tam absolútne nemrzne, rovnako vo Francúzsku je 6 stupňov nad nulou a v celej Európe je teplo, iba v Tatrách je zima, práve preto tu teraz trénujem. Verím, že najbližšie si zalyžujem v Tatranskej Lomnici a presuniem sa aj do Jasnej,“ uzavrel Adam Žampa. Video z tréningu Adama Žampu 3. 12.2014 na Štrbskom Plese TU.    

Lyžovačka vo Vysokých Tatrách štartuje v sobotu 6. decembra na Štrbskom Plese na svahu Interski (červená zjazdovka č. 3) a na zjazdovke Juniorská (modrá zjazdovka č. 6). V stredisku sa dosnežujú posledné úseky na ľahkej modrej zjazdovke č. 4 s názvom Turistická a na červenej zjazdovke č. 2 Esíčka. V Tatranskej Lomnici sa v sobotu spúšťa úsek modrých zjazdoviek č. 1 Štart Západ a č. 2 Štart Východ. Ak teploty v najbližších dňoch opäť klesnú, dosnežia sa aj červené zjazdovky zo Skalnatého plesa na Štart (Esíčka, Generál a Čučoriedky Východ a Čučoriedky Západ). Vo Vysokých Tatrách bude lyžiarom od soboty k dispozícii 2,85 km tratí a spolu so zjazdovkami v Nízkych Tatrách si tak nadšenci obľúbeného zimného športu užijú takmer 8 km kvalitne upravených tratí. Tatranci očakávajú nasledujúce dni výrazné poklesy teplôt, ktoré by mali napomôcť technickému zasnežovaniu a otvoreniu ďalších kilometrov zjazdoviek. Denne aktualizované informácie o stave zjazdoviek, lanoviek a vlekov sú k dispozícii TUTU.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna nizke tatry tmr

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!