Lyžiarske stredisko Jasná má zdravotné stredisko
Sobota 20. Decembra 2014
Autor: Boardlife, PR

0 komentárov

Lyžiarske stredisko Jasná má zdravotné stredisko

Od soboty 20. decembra 2014 bude v Jasnej v prevádzke neštátna chirurgicko-traumatologická ambulancia s digitálnym RTG zariadením. Bezbariérové zdravotné stredisko Medical centrum je situované v budove bývalého Domu Horskej služby v Jasnej v prízemí budovy v lokalite Koliesko. V blízkosti zdravotného strediska, vedľa zjazdovky Biela Púť je aj heliport.

Návštevníci horského strediska Jasná Nízke Tatry, ktorí si úraz spôsobili napríklad pri športe v  Jasnej, už nebudú musieť merať cestu do najbližšej nemocnice v Liptovskom Mikuláši. Kompletnú zdravotnú starostlivosť im poskytnú aj v novom zdravotnom stredisku vedľa zjazdovky Biela Púť. „Neštátne zdravotnícke zariadenie je schopné poskytovať chirurgicko-traumatologickú starostlivosť na všetky poranenia vznikajúce pri športovej a nešportovej činnosti. Pre pacientov je k dispozícii denne vrátane víkendov a sviatkov zdravotnícky personál – lekár chirurg, lekár anestéziológ, 1-2 zdravotné sestry a asistent RTG zariadenia. Zdravotné zariadenie má sálu, RTG pracovisko, ordináciu a čakáreň. K dispozícii je anestéziológ, ktorý vykonáva aj celkovú anestéziu. Pracovisko je vybavené defibrilátorom, monitorom životných funkcií atď.,“ uviedol Leo Černý, lekár zdravotného strediska v Jasnej.

Ako ďalej Černý povedal, podobné pracoviská so 14 ročnou pôsobnosťou prevádzkujú na piatich miestach napríklad aj v oblasti Krkonoš a Šumavy v Českej republike. Prevádzková doba zdravotného strediska bude od soboty 20. decembra denne od 9. – 21. hodiny. Kontakt: nonstop linka 00420 602 420 758 a 00421 910 783 111 alebo pevná linka +421 44 563 08 02.

Hoci sa príroda v tomto ročnom období s prevádzkovateľmi lyžiarskych stredísk tak trochu zahráva, lyžiarska sezóna v Tatrách pokračuje. Na zjazdovkách v Jasnej a vo Vysokých Tatrách sú dobré podmienky na lyžovanie, na svahoch je v priemere od 30-50 cm snehu. Počas nadchádzajúceho víkendu si lyžiari na oboch stranách Chopku užijú všetky druhy náročností zjazdoviek. Na severnej strane Chopku sú otvorené zjazdovky: č. 1 Pretekárska Luková – Priehyba, č. 1a Pretekárska Priehyba – Záhradky, č.1b Pretekárska Konský Grúň – Luková, č. 1c Pretekárska Chopok – Konský Grúň, č. 2 Májová a č. 13 Biela Púť. Lyžiari na južnej strane Chopku lyžujú na zjazdovkách č. 31 Slnečná, č. 51 Predné Dereše – Kosodrevina a na čiernej zjazdovke č. 33a s názvom Zjazdárska. Na Chopku je v prevádzke 7 lanoviek a vlekov. Vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese sa lyžuje na zjazdovkách Esíčko, Interski, Juniorská a Turistická. V Tatranskej Lomnici sa od soboty 20. decembra lyžuje na zjazdovkách zo Skalnatého plesa: Generál, Esíčka, Čučoriedky Východ, Štart Západ a Štart Východ. Vo Vysokých Tatrách bude od soboty v prevádzke 10 lanoviek a vlekov, medzi nimi aj pozemná lanová dráha zo Starého Smokovca na Hrebienok, ktorou majú návštevníci možnosť vyviesť sa k novootvorenej atrakcii - Tatranskému ľadovému domu.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!