Majstrami Českej a Slovenskej republiky v surfingu sa stali Matyáš Menšík a Klára Suchanová
Pondelok 30. Júna 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Majstrami Českej a Slovenskej republiky v surfingu sa stali Matyáš Menšík a Klára Suchanová

Vo francúzskom Seignosse na pobreží Atlantického oceána sa počas uplynulého týždňa konali majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky v surfingu pod názvom Quiksilver a Roxy Czech & Slovak Surfing Championship. Aj napriek menším vlnám boli diváci svedkami zaujímavého surfingu v podaní najlepších Čechov, Slovákov a aj tradičných hostí šampionátu Maďarov.

Majstrami Česka a Slovenska sa stali Matyáš Menšík a Klára Suchanová ajlepšiu vlnu “Surf & Travel Best Wave” si pripísal Maďar Miki Reigler, Swis-Shop.cz Tag Team Contest pokorili Česi so svojim teamom “Plonka” a Playground Paddle Battle vyhral Dominik Veselka a Surfhause.cz Expression Session Maďar Zoltan Bakro.

Majstrovstvá bohužiaľ sprevádzali horšie podmienky v podobe malých vĺn, ale o tom surfing niekedy býva. Aj napriek tomuto hendikepu však mohli diváci vidieť veľa zaujímavých momentov, tesných výsledkov a jazdy na longboardoch aj shortboardoch.

Ženské finále sa konalo v piatok podvečer pri menších vlnách, pre to baby zvolili variantu dlhších dosiek. Titul majsterky Českej a Slovenskej republiky získala nakoniec Češka Klára Suchanová. Klára sa živí ako snowboardová judge a medzi inými rozhodovala aj tohtoročnú zimnú olympiádu v Soči: “Surfováni a závodení je vetší zábava, navíc můžu ležet s kamoškami na pláži a užívat si sluníčka” nadšene komentovala Klára svoju účasť na šampionáte. Druhé miesto brala minuloročná víťazka Karolína Řehulkova žijúca dlhodobo na indonézskom ostrove Bali. Tretia skončila Kateřina Havlíkova a štvrté miesto si vezie do Čiech Veronika Savola Tománková.

Mužské semifinále a finále se muselo odložiť na sobotné ráno, ktoré sľubovalo ideálne surfové podmienky. Slnečno, bezvetrie a meter vysoké vlny zaručovali napínavé finále. Vzhľadom na časovú náročnosť sa semifinále aj finále odjazdilo naraz. Šestica najlepších z vyraďovacích bojov se stretla v 45 minútovej session a o víťazovi rozhodol súčet troch najlepších vĺn. Najviac sa darilo Matyašovi Menšikovi ktorý získal spolu 13 bodov a tie mu zaručili tesné víťazstvo. “Atmosféra byla znova super jako kazdej rok. Surfovani je to co nas bavi a proc sme tu” zhodnotil po zavodoch Matyas. Na druhom mieste skončil Bratislavčan Vlado Bachnár a stal sa tak aj najlepším slovenským účastníkom šampionátu. Minuloročný víťaz Jan Smička sa tento krát musel uspokojiť s tretím miestom. Na štvrtom mieste skončil mnohonásobný účastník šampionátu, maďarská legenda Peiman Lotfi. Druhý Slovák vo finále Matúš Hubka obsadil taktiež príjemné šieste miesto. 

MENS FINALS

1. Matyáš Menšík 13 b

2. Vlado Bachnár 12 b

3. Jan Smička 11,5 b

4. Peiman Lotfi 11,2 b

5. Miki Riegler 11 b

6. Matúš Hubka 7,5 b

WOMENS FINALS

1. Klára Suchanová 6 b

2. Karolína Řehulková 5 b.

3. Kateřina Havlíková 4 b

4. Veronika Savola Tománková 3 b

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!