Na Chopku sa koná už 15. ročník prestížnych medzinárodných freeridových pretekov
Pondelok 27. Februára 2017
Autor: PR

0 komentárov

Na Chopku sa koná už 15. ročník prestížnych medzinárodných freeridových pretekov

Celosvetová séria lyžiarskych a snowboardových pretekov vo voľnom teréne Freeride World Tour (FWT) má aj tento rok svoju kvalifikačnú zastávku Freeride World Qualifier v Jasnej v Nízkych Tatrách. Jej slovenská verzia pod názvom CGC Jasná Adrenalín je vysoko hodnotenou 4 hviezdičkovou profesionálnou súťažou, ktorá sa koná podľa súťažných pravidiel v extrémnom lyžovaní.. Práve 3. - 5. marca majú najlepší jazdci možnosť vybojovať si vo freeridových žľaboch na severnej strane Chopku cenné body ako ďalšiu vstupenku na FWT a takisto získať aj finančnú odmenu.

80 pretekárov z toho 59 mužov a 21 žien bude súťažiť v disciplíne ski a snowboard na severnej až severovýchodnej časti Chopka v teréne s 53 až 35 stupňovým sklonom. Štart pretekov je v nadmorskej výške 2 002 m n.m. a cieľ v 1 602 m n.m., jazdci prekonávajú 400 metrový rozdiel v skalnom teréne. „Ako to už býva zvykom, na pretekoch s ratingom ako je Jasná Adrenalín máme potvrdených pretekárov z prvej dvadsiatky na svete. Súťažiť bude napríklad švédska freeriderka Lotten Rapp na lyžiach, ktorá je momentálne 12. najlepšia na svete alebo ruský pretekár Ivan Malakov, či Novozélanďan Sam Lee, obaja na lyžiach. Tešíme sa aj na Fínku Michaelu Hollsten, ktorá figuruje na 4. mieste vo svetovom rebríčku na snowboarde. Všetci spomínaní jazdci jazdia aj na FWT. Diváci budú mať tak ako každý rok jedinečný zážitok z protiľahlého hrebeňa pri výstupnej stanici lanovky z Konského Grúňa. Na štart sa postavia jazdci napríklad aj zo Španielska, Andorry, Holandska, Českej republiky, Nemecka, či Francúzska. Zo slovenských pretekárov sa predstaví Ján Tajboš, Marek Gazda a Martin Labuda. Aj tento rok je podujatie zorganizované na špičkovej úrovni. A práve preto, že máme osobný prístup k pretekárom, získali sme medzi nimi status najlepšie zorganizovaných pretekov. Dokonca aj jazdci, ktorí v Jasnej nepretekajú k nám plánujú prísť len preto, aby nasali atmosféru súťaže a užili si bohatý sprievodný program“, uviedol Ladislav Mrava, riaditeľ pretekov CGC Jasná Adrenalín.      

Od 1. marca čaká freeridových fanúšikov welcome party v hudobnom klube Happy End, samotné preteky 3. alebo 4. – 5. marca, testovanie freeridových lyží a všetci lyžiari si v sobotu 4. marca užijú aj skvelú aprés-ski party pri nástupnej stanici lanovky funitel v lokalite Priehyba. Bližšie k programu TU. Preteky v Jasnej organizuje Slovenská asociácia freeridových lyžiarov (SAFL), ktorá vznikla v roku 2002 s cieľom združovať ľudí so záujmom o lyžovanie vo voľnom teréne. SAFL organizuje každoročne CGC Jasná Adrenalín a vytvára podmienky pre tento šport na Slovensku. Sériu medzinárodných pretekov FWT ukončí grand finále v švajčiarskom stredisku Verbier v apríli 2017. 

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: freeride jasna tmr chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!