Na južnej strane Chopku spustili snežné delá
Pondelok 16. Novembra 2015
Autor: PR

0 komentárov

Na južnej strane Chopku spustili snežné delá

Počas uplynulého víkendu sa spustili snežné delá na južnej strane Chopku v úseku zjazdovky č. 33 Chopok – Predné Dereše. Priaznivé mrazivé teploty (od -3,5 do -5,5 °C), severozápadný vietor a dobrá vlhkosť vzduchu umožnili už v sobotu 14. novembra spustiť 20 snežných tyčí na južnej strane Chopku. Plnohodnotné spustenie technického zasnežovania na severnej strane Chopku v Jasnej, sa predpokladá od piatku 20. novembra, resp. soboty, podľa vývoja počasia.

Zasnežovanie zjazdovky č. 33 bude prebiehať aj v nasledujúcich dňoch z pondelka na utorok a zo stredy na štvrtok. Ak vyjde predpoveď počasia na najbližšie obdobie, na južnej strane Chopku sa bude pokračovať v zasnežovaní ďalších zjazdoviek č. 36 s názvom Krupová – Srdiečko a č. 31 Srdiečko – Kosodrevina. Podľa vyhovujúcich podmienok (teplota, vlhkosť vzduchu, vietor a jeho smer) potrebných pre zasnežovanie sa začnú na severnej strane Chopku zasnežovať zjazdovky 1a, 1b, 1c teda hlavný ťah z Chopku (2 004 m n.m.) smerom na Priehybu (1 380 m n.m.) a takisto aj zjazdovky v nižších polohách: Lúčky, Turistická, FIS a Biela Púť.

Vo Vysokých Tatrách na Štrbskom Plese a v Tatranskej Lomnici sú všetky systémy technického zasnežovania otestované a pripravené na prvé dlhšie trvajúce mrazy, ktoré by mali prísť aj do tejto lokality koncom týždňa. Už 27. novembra si návštevníci Hrebienka budú môcť pozrieť krásu ľadu v podobe Tatranského ľadového dómu a 29. - 31. januára 2016 neoficiálne majstrovstvá sveta v tesaní ľadových sôch Tatry Ice Master.

Zimná sezóna v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry sa oficiálne začne tradičnou party tento krát v hollywoodskom štýle v hudobnom klube Happy End - Winter Music Opening  sa pod Chopkom uskutoční 5. decembra 2015. Tatranci robia všetko preto, aby Perinbabe so snežením pomohli už teraz, pripravili dobrý podklad na zjazdovkách, úspešne odštartovali prvú sezónnu lyžovačku a privítali 5. a 6. marca 2016 na tatranských svahoch špičkové lyžiarky na pretekoch Svetového pohára žien v alpských disciplínach.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna chopok tmr

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!