Na svah prichádza smart lyžiar
Utorok 05. Januára 2016
Autor: PR

0 komentárov

Na svah prichádza smart lyžiar

Lyžovačka nebola ešte nikdy taká pohodlná a cesta za tatranskými zážitkami taká jednoduchá. Mobilná aplikácia GOPASS dorazila na lyžiarsky svah a odteraz je lyžovačka pre užívateľov tzv. múdrych telefónov vždy po ruke. Lyžiari môžu svoje smartphony či tablety vybaviť užitočnou aplikáciou, ktorá uľahčuje orientáciu v lyžiarskom stredisku, poskytuje informácie o aktuálnom stave zjazdoviek, lanoviek, počasí, prenosov zo živých webkamier atď. Hlavnou výhodou je intuitívny prístup, jednoduchý a bezpečný nákup skipasu, vstupu do aquaparku či prehľadu akciových produktov a ponuky reštauračných služieb a i.

„S mobilnou aplikáciou GOPASS lyžiarom nič neujde. Jednoduché ovládanie poskytuje rýchly prístup k vlastnému GOPASS účtu a vernostným bodom, dôležité informácie ako sú napr. čísla na Horskú záchrannú službu, Záchrannú zdravotnú službu alebo infocentrá vo Vysokých a Nízkych Tatrách. Tí, ktorí si zabudli kúpiť vstupenku na svah, si ju prostredníctvom aplikácie dobijú doslova dvoma klikmi pred turniketom. Naši vývojári pracujú na doplnení a sfunkčnení prehľadných máp stredísk a podkladov pre použitie v režime bez dátového pripojenia, čakacej dobe na lanovky v Jasnej a digitálnom nákupe eventových produktov, vstupeniek na podujatia, tovaru v športových obchodoch a ubytovacích zariadeniach. S aplikáciou je lyžiarovi k dispozícii osobný výškograf prelyžovaných kilometrov, denné štatistiky, výzva ski challenge, ktorá vďaka pridávaniu priateľov pôsobí ako sociálna sieť lyžiarov,“ uviedol Vladimír Šarafín, business development manager pre GOPASS.

Elektronický pomocník na informácie z diania v lyžiarskom stredisku má jedinečnú výhodu, v prípade, že si lyžiari zabudli dobiť svoj skipas majú možnosť na poslednú chvíľu šikovne si ho kúpiť kdekoľvek sa nachádzajú. Skipas je nabitý do 5 sekúnd, maximálne do 15 minút. Mobilná aplikácia GOPASS je dostupná zdarma cez Google Play a AppStore

S príchodom nového roka sa zlepšili aj podmienky na lyžiarskych svahoch. Na zjazdovkách v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici je od 50-70 cm snehu, od nedele 3.1. sa otvorili zjazdovky Grand slnečná, Bukova hora západ, Esíčka, Čučoriedky západ a Javorová cesta a lyžuje sa spolu na 10 kilometroch zjazdových tratí. Takmer 8 km a 40 cm snehu si užívajú lyžiari na Štrbskom Plese a viac ako 1 km technicky zasnežených zjazdoviek v Starom Smokovci. Na Chopku sú podmienky na lyžovanie veľmi dobré až dobré, na zjazdovkách je od 20-50 cm snehu a lyžuje sa na 18 zjazdovkách a 23 kilometroch tratí. Od 5.1. sa na Chopku otvorí ďalšia zjazdovka č.1c Konský Grúň – Chopok.  

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr jasna strbske pleso

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!