Olympijskú známku predstavia v Hoteli Pošta v Jasnej
Štvrtok 18. Januára 2018
Autor: Boardlife

0 komentárov

Olympijskú známku predstavia v Hoteli Pošta v Jasnej

Pri príležitosti XXIII. zimných olympijských hier (ZOH) v juhokórejskom Pchjongčchangu vydáva Slovenská pošta limitovanú edíciu poštovej známky s motívom zjazdového lyžovania, ktorá bude slávnostne odhalená a inaugurovaná v piatok 19. januára o 16. hodine v Hoteli Pošta v Jasnej. Tzv. krst poštovej známky je jedným zo symbolických podujatí, ktoré aj s ochutnávkou pravej olympijskej atmosféry organizuje lyžiarske stredisko Jasná spolu so Slovenským olympijským výborom a jeho partnermi. Svahy Chopku sa od 9. do 25. 2. zmenia na Arénu Slovenského olympijského tímu so zónami zimných športov, party scénou a fanúšikovskou základňou s vysielaním živých športových prenosov.

Autorom špeciálnej poštovej známky pri príležitosti konania ZOH v Pchjongčchangu je popredný slovenský ilustrátor, grafik a maliar Peter Uchnár, ktorý sa krstu zúčastní aj osobne. „Práca na známke je vždy výzvou, a tým viac, ak ide o tak sledovanú tému. Realizácia športovej témy je náročná nielen po kresbovej stránke, ale vyžaduje si aj určité prispôsobenie sa téme. Napriek tomu som v nej zachoval kontinuitu s mojou ilustračnou tvorbou, veď rozprávkovosť v zimných športoch bola vždy,“ uviedol P. Uchnár. 

Známka vyšla v náklade 200 tisíc kusov. Nielen zberatelia, ale aj lyžiari si v Jasnej v Hoteli Pošta môžu v piatok 19.1.2018 zakúpiť a zaslať obálku prvého dňa vydania s emisiou príležitostnej poštovej známky a pečiatkou domicilu Liptovský Mikuláš 1. V Hoteli Pošta bude v tento deň zriadená dočasná poštová priehradka aj príležitostná poštová schránka. Na poštovej obálke je stvárnená športová disciplína biatlonu a motívom pečiatky sú piktogramy rôznych olympijských športov. V 80. rokoch minulého storočia bol na mieste Hotela Pošta vybudovaný poštový úrad so širokou ponukou služieb, ktorý bol dôležitou administratívnou budovou v srdci Jasnej. Dnes je zo „starej pošty“ exkluzívny boutique Hotel Pošta, ktorý si v koncepte zachoval pôvodný priestor, no s  moderným dizajnom, nádychom avantgardy a personálom, ktorý pozná všetky želania hostí.

Slávnostný sľub olympionikov prezidentovi Andrejovi Kiskovi a tzv. putovná Roadshow ceremoniál so zapaľovaním ohňa Slovenského olympijského tímu (SOT) sa bude konať v Bratislave 30.1.2018. Od 1. februára má putovná Roadshow SOT zastávky v Trnave, Nitre, Banskej Bystrici, Žiline, Martine, Liptovskom Mikuláši, Košiciach, Poprade s vyvrcholením 9. februára práve v najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry.

Od 9.-10. februára je v Jasnej vytvorená Aréna Slovenského olympijského tímu s pravou atmosférou zimnej olympiády, atraktívnymi športoviskami na zjazdovkách, hudobnými koncertmi, módnou prehliadkou, expozíciou fotografií olympijského oblečenia a osobných predmetov športovcov. Fanúšikovská podpora z Jasnej bude patriť všetkým slovenským reprezentantom ZOH, ale o to silnejšie lyžiarskym želiezkam v ohni - Petre Vlhovej, Veronike Velez – Zuzulovej, Klaudii Medlovej, či olympijskej šampiónke Anastasii Kuzminovej.    

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: jasna medlova

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!