Páči sa vám táto fotka? Takto to vie len analog Lomography
Utorok 28. Apríla 2015
Autor: PR

0 komentárov

Páči sa vám táto fotka? Takto to vie len analog Lomography

Krásna jar a blížiace sa leto sú najlepším obdobím na zachytenie vašich jedinečných zážitkov prostredníctvom fotografie. Nenechajte si ujsť žiadny zážitok a urobte si originálne fotky s Lomography.

Počuli ste o analógovom foťáku Lomography? Táto pôvodne ruská hračička sa stala doslova hitom a originálne „lomo fotky“ zaplavujú svet. Plastové, dizajnovo netradičné a krásne farebné fotoaparáty fotia na klasický kinofilm a nikdy neviete, čo presne vám z nich nakoniec „vylezie“. Fotky sú občas trošku rozmazané, zvláštne sfarbené, ... ale to je na tom to najlepšie!

Fotoaparáty vynašli sovietski súdruhovia v dobách tuhej totality a v roku 1990 ich objavili rakúski študenti v Prahe v starožitníctve. Výrobok a výsledné fotky ich natoľko nadchli, že od zatvárajúcej sa továrne kúpili patent a začali ich vyrábať a predávať sami.

Zariadenie po vzore ruského staršieho brata robí plno chýb, ale to sa práve tisícom ľudí po celom svete páči. Môžete si k nemu kúpiť rôzne farebné filtre, fotiť pohyb, vďaka dlhšej dobe expozície sa dajú robiť fotky aj v noci bez blesku a niektoré modely majú viacero šošoviek alebo rybie oko.

Úplne najlepší je ich originálny dizajn a farba!

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!