Pod lavínou tento rok zomrela desiatka ľudí. Myslite na lavínové vybavenie!!!
Streda 11. Februára 2015
Autor: PR

0 komentárov

Pod lavínou tento rok zomrela desiatka ľudí. Myslite na lavínové vybavenie!!!

Tento rok na Slovensku aj v Čechách padlo už niekoľko lavín a bohužiaľ aj zabíjali. Alpy pre tohtoročnú sezónu hlásia šialené čísla. Pod snehovou masou zomrelo asi päťdesiat ľudí. Freerideri a skialpinisti nerešpektujú varovania horskej služby a jazdia na nebezpečných lavínových svahoch. Chystáte sa tiež do terénu? Nezabúdajte na dobré a kvalitné vybavenie.

Každý zodpovedný freerider by mal mať v batohu sondu, lopatuvyhľadávač zasypaných osôb. K najzaujímavejším novinkám posledných rokov v lavínovom vybavení paria batohy s airbagmi, ktoré sa aktivujú jednoduchým mechanizmom na ramennom popruhu. Udržia snowboardistu či lyžiara nad lavínou, ale hlavne pokiaľ skončí jazdec pod snehom, airbagy sa po čase samé vypustia a pod masou snehu vznikne vzduchová bublina, vďaka ktorej sa dá pod snehom dýchať než dorazí záchrana. 

Pozrite sa ako batohy fungujú v ukážkovom videu:  

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!