Poľský veľvyslanec Chłoń: Jasná je na spoločnú kandidatúru ZOH 2022 veľmi dobre pripravená
Štvrtok 12. Decembra 2013
Autor: PR

0 komentárov

Poľský veľvyslanec Chłoń: Jasná je na spoločnú kandidatúru ZOH 2022 veľmi dobre pripravená

Veľvyslanec Poľskej republiky na Slovensku Tomasz Chłoń navštívil Liptov a najrozsiahlejšie a najkomplexnejšie lyžiarske stredisko Jasnú. Mimoriadny veľvyslanec si spolu s honorárnym konzulom Poľskej republiky na Slovensku Tadeuszom Frackowiakom pozreli okrem tatranských zjazdoviek aj infraštruktúru a najmodernejšie horské dopravné zariadenia. Tomasz Chłoń vyjadril maximálnu spokojnosť s pripravenosťou Jasnej v rámci spoločnej kandidatúry s Krakovom na Zimné olympijské hry 2022 (ZOH 2022).

Program návštevy sa začal za účasti predstaviteľov mesta a vedenia Tatry mountain resorts, a.s (TMR) v sídle honorárneho konzula v župnom dome v Liptovskom Mikuláši. Tento moment stretnutia bol veľmi dôležitý z hľadiska poľskej diplomacie a spoločnej kandidatúry, prípravy či prezentácie kandidatúry mesta Krakov a Slovenskej republiky na ZOH 2022. Ako poľský veľvyslanec poznamenal, je potrebné využívať skúsenosti Liptovského Mikuláša, ktorý už pred rokmi spoločne s Popradom organizoval kandidatúru na ZOH. Podľa jeho slov bola vtedy konkurencia a náklady tak vysoké, že nebolo možné uspieť. Výmena názorov predstaviteľov mesta a poľskej diplomacie viedla ďalej cez rozhovory ohľadom infraštruktúry, cestnej a železničnej dopravy. Ďalší program stretnutia sa preniesol do strediska Jasná, kde si poľský diplomat pozrel horské dopravné zariadenia, ktoré budú slúžiť pre ZOH 2022.

„Sme optimisti a veríme, že v spoločnej kandidatúre ZOH 2022 uspejeme. Pokiaľ sa jedná o svahy, trasy, horské dopravné zariadenia, tak som pod veľkým dojmom, nielen kvôli celkovej atmosfére, tunajšiemu ovzdušiu, ale najmä pre dobrý stav, ktorý tu je a ktorý nám dáva veľkú nádej, že sme po technicko – organizačnej stránke v Jasnej a okolí veľmi dobre pripravení,“ dodal poľský diplomat Tomasz Chłoń.

„Vidíme to pozitívne a všemožne to podporujeme, využívajúc skúsenosti v spolupráci či už primátora Liptovského Mikuláša alebo predstaviteľov TMR vo vzťahu k organizácii ZOH 2022,“ doplnil veľvyslanca honorárny konzul Tadeusz Frackowiak.

Posledným bodom programu poľského veľvyslanca bola návšteva Múzea Janka Kráľa a výstavy spojenej s Jánošíkom. „Naše dva národy Poľsko a Slovensko sú historicky a kultúre prepojené. Počas konania ZOH 2022 by sme sa dohodli, že tak ako je spoločný Jánošík od Agnieszky Holland, tak aj Jasná, vzhľadom na veľkú návštevnosť turistov, tak aj Chopok ako dejisko ZOH, by mohli byť spoločné. Slováci, ponúkajú kvalitné svahy Chopka ako spoločný región Slovákov a Poliakov,“ uzavrel poľský veľvyslanec Tomasz Chłoń.  

Lyžiarske stredisko Jasná so svetovým certifikátom FIS je plánovaným dejiskom alpských lyžiarskych disciplín v spoločnej kandidatúre ZOH 2022. Už teraz pripravuje Slovenská lyžiarska asociácia viaceré vrcholové podujatia. 26.2. – 6.3.2014 sa na svahoch Chopka uskutočnia Majstrovstvá sveta juniorov v alpskom lyžovaní a v roku 2015 Európsky pohár mužov.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!