Prebudený - Štefánikove vlny 21. storočia
Streda 28. Mája 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

Prebudený - Štefánikove vlny 21. storočia

Dokumentárny film o posolstve M.R.Štefánika, priblíženie jeho osobnosti a motivácia mladej generácie. Vašou pomocou vyzbierané peniaze budú použité na ďalšiu časť technického vybavenia.

AKO TO ZAČALO...
Celý príbeh sa vlastne začal už pred viac ako sto rokmi, keď sa M.R.Štefánik, slovensko-česko-francúzsky hrdina, vylodil vo Fracúzskej Polynézii a položil tam základy astronómie. 

Dnes sa po jeho stopách cheme vydať spolu so surfermi a inšpirovať tak mladých ľudí celosvetovo uznávanou osobnosťou M.R.Štefánika. Film je takisto inšpirovaný na základe ciest po jeho stopách jedným z najznámejších slovenských cestovateľov a spisovateľov cestopisov - Františka Keleho.

Finančnou podporou tohoto dokumentárneho filmu podporíte nielen rozvoj umenia a kultúry, národnej identity, hrdosti a povedomia na Slovensku, v Čechách, vo Francúzsku... ale navyše aj rozvoj medzinárodných vzťahov v mnohonárodnom kontexte.

ČO JE NÁŠ CIEĽ?
Naším cieľom je samozrejme priblížiť osobnosť Štefánika mladým ľuďom netradičným spôsobom a prebudiť tak túžbu nie len po bádaní nepoznaného, vlastnej sebarealizácii, ale aj priblížiť človeka, osobnosť M.R.Štefánika práve cez moderný svetový šport, akým je surfing.

PODROBNEJŠÍ POPIS
M.R.Štefánik sa narodil v Košariskách na Slovensku. Za svojej úspešnej kariéry sa stal diplomatom, astronómom, vedcom, francúzskym generálom, či spoluzakladateľ Československej republiky. 

Dokumentárny Film "Prebudený - Štefánikove vlny 21. storočia” je odkazom posolstva M.R.Štefánika a inšpiráciou pre ľudí dnešnej mladej generácie. Dvaja Slováci - Milan a Rastislav, ktorí obdivujú všestrannosť, hrdinstvo a dobrodružnú povahu M.R. Štefánika sa vydajú surfovať po jeho stopách do Francúzskej Polynézie, no najmä na ostrov Tahiti, kde pôsobil v roku 1910. Zavítajú do rôznych oblastí Fr. Polynézie kde sa Štefánik počas svojho 10 mesačného pôsobenia pohyboval. Surferi navštívia aj oblasť Teahupo, ktorá je známa jednou z najväčších a teda najnebezpečnejších vĺn na svete.

Možno si Štefánik pri pohľade na oceán pred 100 rokmi pomyslel presne to isté, čo dvaja Slováci, ktorých nesmierne láka dobrodružstvo prepojené s vlnami, oceánom a samotnou Štefánikovou dobrodružnou a cieľavedomou osobnosťou…

DETAILY
Za realizáciou /produkciou/ filmu stojí spoločnosť HD Studio Production s.r.o, spolu so Satori Cinema v plánovanom spojení s Vysokou školou Výtvarneho umenia. Začiatok produkcie filmu sa plánuje na August/2014 vo Francúzskej Polynézii -Tahiti a okolie.

Natáčať sa bude aj na Slovensku v roku 2015 /v období Marec-Máj/. Plánovaný preklad /titulkovanie filmu do  Anglického a Francúzskeho jazyka.

Plánovaná prezentácia filmu: veríme, že film bude mať festivalový potenciál. Divácky bude atraktívny najmä v lokálnom Slovenskom a Európskom kontexte. Budeme ho šíriť tak aby sa dostal medzi čím väčší počet mladých ľudí - spolupráca so základnými a strednými školami, kultúrnymi centrami, a iné. Bude šírený na cestovateľských, vzdelávacích  a športových festivalov na Slovensku v Čechách, vo Francúzsku a v ďalších krajinách. Film budeme ponúkať komerčným, štátnym a lokálnym televíziam hlavne na Slovensku, v Českej Republike, Francúzsku,Tahiti.

Samozrejme na sociálnych sietiach na internete - Youtube ,Facebook,  v rámci fenoménu dnešnej doby. 

NA ČO PENIAZE POUŽIJEME
Na produkciu filmu máme zabezpečnú už techniku v hodnote 5000 Eur,- tiež pripravené financie na letenky.

Peniaze vyzbierané s vašou pomocou budú použité na ďalšiu časť technického vybavenia, ktoré zabezpečí čo najkvalitnejší obrazový a zvukový záznam. 

KTO SME
Za samotnou ideou a režisérskym zámerom stojí filmár Michal Vasilko Kele, ktorý má za sebou 10 ročnú aktívnu skúsenosť s tvorbou audiovizuálnych diel. S aktivitami M.R.Štefánika je už prepojený cez expedície, ktorých sa zúčastnil ako kameraman - expedícia na Mont.Blanc a na ostrov Vava’u v Kráľovstve Tonga. Jeden z jeho krátkych filmov bol vybraný v prvej dvadsaťpäťke filmov spomedzi viac než 1 500 snímok na prestížnej medzinárodnej súťaži Filmminute v Londýne, kedy v porote bol aj svetoznámy oscarový scenárista Paul Haggis.

František Kele sa angažuje na hľadanie stôp vo svete po pôsobení Milana R. Štefánika. Od roku1990 sa angažoval aktívne v spoločnosti M.R. Štefánika.Na tému Štefánik a jeho pôsobenie vo svete odprednášal takmer 300 prednášok spojených s premietaním cestopisných filmov. Spoločnosť M.R. Štefánika navrhla Keleho na štátne vyznamenanie.V roku 2011 získal nomináciu na najvyššie štátne vyznamenanie – rad Ľudovíta Štúra 1. stupňa. 

Produkcia: Pavol Kuštár - spolupracoval na rôznych dokumentárnych, hraných, neziskových či reklamých video projektoch a eventoch: O´Connor Communications, Teatro Wustenrot, Good Nature, Publicis/Knut, TV Bratislava, SITA, Uprising Reggae Festival, Art Film Fest, Film Park a iné.

Produkcia: Miro Mráz - pôsobil ako herec, asistent réžie a produkcie na mnohých projektoch. Napríklad Konfident, Colette, Pojedeme k moři a iné.

Marcel Vén je hudobný producent a songwriter albumov ako napr 6 Divas, Rezimy, AMO - Positive, AMO. Okrem hudobnej produkcie sa aktivne venuje Muzikoterapii a pedagogickej cinnosti.

NIEČO NAVIAC
Zdá sa to síce nepravdepodobné, ale práve M. R. Štefánik bol jeden z prvých Čecho - Slovákov, ktorý prišiel do kontakut so surfingom.

PREČO TO ROBÍME
Robíme to pre inšpirovanie mladých ľudí a zachovanie posolstva M.R.Štefánika. Pevne veríme, že s vašou pomocou budeme  schopný uskutočniť realizáciu filmového dokumentu.

Prispieť na projket môžete na tejto linke.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!