Precestovali Európu za Red Bull plechovky. Teraz ti prezradia, ako na to.
Piatok 04. Mája 2018
Autor: Boardlife

0 komentárov

Precestovali Európu za Red Bull plechovky. Teraz ti prezradia, ako na to.

Študentská súťaž Red Bull Can You Make It? je zážitok na celý život. Svoje o tom vedia aj dva slovenské tímy, ktoré sa nedávno vrátili z cesty po Európe, na ktorú nikdy nezabudnú.

459 399 kilometrov, 20 krajín a vyše 20-tisíc vymenených plechoviek. Dobrodružstvo Red Bull Can You Make It? skončilo a viac ako 200 tímov z celého sveta si teraz môže konečne nachvíľu oddýchnuť v pohodlí svojich domovov. Víťazmi sa stali sympatickí Švédi z tímu G I T, ktorí precestovali neuveriteľných 4140 km, v rámci ktorých si stihli pozrieť 6 krajín a zastaviť sa až na 12 checkpointoch. Na to všetko im stačilo 233 plechoviek. Na túto výpravu sa podujali aj dva slovenské tímy.

Ako by zhodnotili svoje rozhodnutie vybrať sa na Red Bull Can You Make It?

Girls Do It Better: “Red Bull Can You Make It? môžeme jednoznačne vyhlásiť za ten najlepší a najspontánnejší týždeň v našich životoch. Zažili sme veľa super momentov, na ktoré budeme ešte veľmi dlho spomínať. Keby sme mali možnosť zúčastniť sa ešte raz, neváhame ani sekundu.”

Primiteam: “Môže to znieť ako klišé, no aj po návrate sme presvedčení o tom, že Red Bull Can You Make It? je naozaj zážitok na celý život. Do posledného momentu človek nevie, do čoho ide, a pokiaľ to nezažije, nepochopí. Hneď by sme šli do toho znova!”

Bola to práve ich šikovnosť a nebojácnosť vymieňať plechovky ostošesť, vďaka čomu sa dostali na mnohé krásne miesta. Baby z tímu Girls Do It Better sa napokon umiestnili sa na úžasnom 51. mieste. Nicol s chalanmi z PRIMITEAM vybojovali skvelé 68. miesto.

Koľko krajín navštívili a na ktoré zážitky nikdy nezabudnú?

Girls Do It Better: “Počas súťaže sme s babami precestovali dokopy takmer 3000 kilometrov a navštívili 5 krajín. Strávili sme noc v 5* hoteli v centre Londýna, navštívili Eiffelovku, či Disneyland, prechádzali sme sa po najkrajších miestach vo Švajčiarsku, pili najdrahšie pivo v našom živote a užili si tie najbláznivejšie párty. Najlepšou časťou tohto dobrodružstva však určite boli ľudia, ktorých sme stretli. Mali sme šťastie snáď na tých najmilších ľudí široko ďaleko a bez ich pomoci by sme tých 7 dní nezvládli. Najväčšia vďaka teda patrí im. Napríklad vo Francúzsku sme stopli veľmi milého pána, ktorý nám kúpil obed, potom nás zaviezol extra 200 km na checkpoint a potom späť k nemu, kde sme prespali. Zobral nás na výbornú večeru aj s dezertom. A nakoniec nám aj kúpil lístky na autobus do Švajčiarska, kam sme mali namierené.”

Primiteam: “Prežili sme neskutočný týždeň, prešli sme vyše 2500 kilometrov a videli 6 krásnych krajín. Podarilo sa nám nájsť si nových kamarátov z celého sveta, vyskúšali sme rôzne druhy transportov od autobusu, cez vlaky až po trajekt a stopovanie. Okrem noci na kampuse a na lodi sme skúsili aj spanie na stanici, pumpe a v kamióne. Najlepším zážitkom tripu bol určite snowboarding v Osle.”

Smer, ktorým budú križovať mapu im počas cesty udávalo aj rozmiestnenie checkpointov. Práve na nich za splnenie rôznych úloh získavali Red Bull plechovky, za ktoré okrem zážitkov bartrovali aj spôsob prepravy, jedlo či ubytovanie. Jeden takýto sme hostili aj my na Slovensku, a to priamo v Bratislave. Pokiaľ ti nevyšiel čas a nestihol si ho prísť omrknúť osobne, pozri si video, v ktorom zistíš, čo museli zahraničné tímy podstúpiť u nás.

Ak ťa zaujíma, čo slovenským tímom ich púť skomplikovalo, prečítaj si o tom na redbull.sk. Chcel by si vedieť o Red Bull Can You Make It? ešte viac? Denné epizódy a zostrihy toho naj si môžeš kedykoľvek pozrieť na redbull.tv.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: red bull

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!