Piatok 09. Novembra 2012
Autor: lentila

0 komentárov

Program Uprising winter edition sa rozrastá!

Tretie pokračovanie zimného Uprisingu sa blíži a organizátori odhaľujú nové lákavé mená v programe. Do Bratislavy prichádzajú 14.decembra ďalšie posily z britských ostrovov, legendárny otec ragga-junglu Congo Natty, pôvabné speváčky Nãnci & Phoebe a chýrne známi Mungo’s Hi Fi. Popri už ohlásených General Levy a Soom T, tak vytvoria silnú soundsystémovú úderku britského reggae, dubu a ragga-jungle.

Congo Natty, alebo inak Rebel Mc, si svoju slovenskú premiéru úspešne odbyl minulý rok na letnom Uprisingu a kvôli enormnému záujmu sa v plnej sile vracia na miesto činu. Rebel je totiž svetovo najvýraznejšia postava ragga-jungle hudby a jeho tvorba sa už dávno stala klasikou svojho žánru. V Anglicku dnes nastáva druhý boom jungle music a Congo Natty je tak opäť na výslní, s niekoľkými novými hitmi. Spolu s ním prichádza aj pôvabné ženské duo a undergroundová senzácia Nãnci & Phoebe. Tie majú aktuálne vonku svoj prvý oficiálny singel a video “Notorious”, ktorý sa u nás chystajú odprezentovať. Nãnci spolu s Tenor Flyom a Daddy Freddym hosťuje aj na Congo Nattyho skladbe “Get Ready”, ktorá je hraná v prime time na MTVBase a na Radiu 1 v reláciach Annie Mac, Davida Rodigana a Mista Jama. 

Popri energickej ragga-jungle formácii vystúpia aj škótski reggae producenti a chýrny soundsystém Mungo’s Hi Fi. Tí patria k neodmysliteľným stáliciam väčšiny veľkých európskych festivalov, ako aj letného Uprisingu, kde majú svoj vlastný stage. Okrem ich fenomenálneho soundsystému, však treba vyzdvihnúť ich skvelé produkcie a remixy, ktoré vydávajú cez svoje 2 vydavateľstvá (Scotch Bonet, Scrub a Dub). Mungo’s skladby sú charakteristické hlbokými basami a zmesou 80s reggae a dubstepu. Na Uprising Winter Edition zahrajú okrem svojho setu aj spolu so Soom T a Generalom Levym.

Nabitý program Uprising Winter Edition si môžete vychutnať 14.12.2012 v bratislavskom Ateléri Babylon. Lístky kúpite už tradične v Ticketportali za aktuálnych €20.

Pre viac info:

http://www.uprising.sk

http://www.fb.com/uprisingreggaefestival

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!