Pondelok 28. Februára 2011
Autor: Kristián

0 komentárov

Quiksilver Snowjam 2011 začína už vo štvrtok 3. marca 2011

Quiksilver Snowjam 2011 je doslova predo dvermi, najlepšia a najväčšia snowboardová súťaž v Čechách prebehne v Skiareáli Špindleruv Mlýn už tento víkend. Všetko štartuje vo štvrtok 3.3. 2011 oficiálnym tréningom v slopestyle trati, ktorá sa aj tento rok bude skladať z halfpipe, railovej prekážky a big airu.

Šancu na postup z piatkovej kvalifikácie tak budú mať predovšetkým všestranní jazdci, ktorí zvládajú všetky tieto disciplíny. Desiatka postupujúcich nastúpi v sobotu 5.3. do semifinálových a finálových bojov, kde s k nim pridajú aj pozvaní profesionálni rideri z celej Európy.

Účasť usporiadateľom zatiaľ prisľúbili jazdci z Nórska, Fínska, Švajčiarska a Talianska, medzi ktorými nechýba ani Marius Otterstad, alebo Thomas Franc. České farby bude medzi pozvanými jazdcami reprezentovať Ján Nečas, jeho forma je tento rok riadne vysoko. Chýbať nebude samozrejme ani Martin Černík, opäť v úlohe jazdca a usporiadateľa.

„Příprava letošního ročníku je opravdu náročná, ale Snowjam bude fajn a moc se těším, že si zase zajezdím na nejlepší freestylové trati, jakou je možné u nás postavit. V posledním roce proběhl ve freestyle snowboardingu velký progres a nová generace jezdců posunula triky do dalšího levelu. Proto se kromě standartních triků můžeme těšit i na nejnovější hit, tzv. double corky (dvojitá rotace kolem vertikální i horizontální osy) a to nejen v podání zahraničních profesionálů, ale i domácích jezdců!".

Poobedným sobotňajším finále však prehliadka toho najlepšieho snowboardingu zďaleka ešte nekončí. Quiksilver Snowjam bude pokračovať večerným Snickers Nutcase Best Trikom, alebo exhibíciou na veľkom skoku, kde sa jazdci budú snažiť predviesť tie najťažšie a najkrajšie triky v kategóriách „style“ a „technical“. Na Snowjame sa nejazdí len o slávu a priazeň fanúšikov, v hre je totiž aj 100.000,- Kč prize money, herná konzola Nintendo Wii a rada ďalších vecí.

Quiksilver Snowjam však nebude „iba“ o špičkovom snowboardingu, jazdcov a návštevníkov bude rozohrievať aj zaujímavý hudobný program. Tento rok sú pripravené večerné party v centre Špindlerovho Mlýna v klube Dolská. Piatkový večer odštartuje o 20:00 premietanie filmu „Aljaška v prašane“, popisujúci výlet za freeridom na Aljašku s Martinom Černíkom, Tomášom Krausom, Michalom Novotným a Robinom Kaletom. Počas večera bude hrať Dj Jorgos a Dj Flux.

Sobota patrí nie len dj-om, ale aj kapelám. Od 18:00 sa na pódiu pri dojazde vo Svetom Petrovi objaví známa Sunshine a od 20:15 si na snehu zatancujete s Bug`n`Dub. Snowjam party. Ďalej uvidíte hrať Bounce Bounce, DJ Friky & Flux, DJ Robot a DJ Ladida.

Vo voľných chvíľach medzi jednotlivými súťažnými kolami sa vo Špindli nudiť nebudete. Partneri Quiksilver Snowjamu si pre vás pripravili pestrý program. Budete si môcť zadaro vyskúšať modely najlepších snowboardov súčasnosti, značiek Lib Tech, GNU a Roxy, určených pre budúcu sezónu. Pre kreatívnych návštevníkov je pripravený Roxy art stan, kde ku každému zakúpenému tričku získate druhé zadarmo, ktoré si môžete vlastnoručne vyzdobiť. Výťažok z predaných tričiek bude venovaný na nadáciu Quiksilver Foundation (www.quiksilverfoundation.org). Svoj postreh a šikovnosť si otestujete na bezdrôtových konzoliach Nintnedo Wii, niečo k čítaniu a pozeraniu zoženiete v stánkoch Free magazine a Freeride.cz. Zábavu a sladké občerstvenie hľadajte v Snickers/Nutcase zóne, niečo na zahriatie potom v snehovom Red Bull bare. V zóne DreamCatcher ktorú pripravuje Česká sporiteľňa, zistíte, ako vyhrať účasť na týždňovom kempe Snowboard Masters Class s Martinom Černíkom. Pre tých, ktorí vrcholnú akciu českej snb sezóny nestihnú navštíviť osobne, je určený záznam ktorý odvysiela ČT 4 Sport v nedeľu 13. marca 2011 od 13:00.

Program:

4.3. 2011
10:00 Kvalifikácia
20:00 Premietanie filmu „Aljaška v prašanu“ (klub Dolská)
21:00 Warm up Party (klub Dolská) – DJ Jorgos & Dj Flux

5.3. 2011
10:00 Semifinále
14:30 Finále
16:30 Prize giving
18:00 Koncert Sunshine (volný vstup)
19:00 Snickers Nutcase Best Trick Session
20:15 Koncert Bug`n`Dub (Stage – volný vstup)
21:00 Snowjam Party (klub Dolská) – DJ Friky & Flux, DJ Robot, DJ Ladida

TRAILER: http://www.youtube.com/watch?v=_X4R6zb0c-I
NECI DOUBLE: http://www.youtube.com/watch?v=nFDb_kD_KR0
BEST TRICK: http://www.youtube.com/watch?v=2EWsIUTlCXg

Report z minulého roku si môžete pozrieť samozrejme na www.Boardlife.sk. Info o akcii nájdete aj na www.snowjam.cz

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!