Sobota 26. Januára 2013
Autor: Boardlife, PR

0 komentárov

Red Bull zjazd na Doraz - extrémny zjazd už 26. a 27. januára 2013 v Jasnej

Strkanica, tlačenica, lakťovky, blokovanie súpera, paličky medzi lyže - to všetko sú povolené zbrane na štarte masového zjazdu Red Bull Zjazd na Doraz. Druhú edíciu extrémnych zjazdových pretekov lyžiarov a snowboardistov čakajte už 26.-27. januára 2013. Kým prvý ročník nadšenci kĺzavých dosiek šusovali z Lomničáku, v roku 2013 sa najrýchlejší borci postavia na vrchol Chopku v stredisku Jasná.

Minulý rok zvíťazil v premiére Red Bull Zjazd na Doraz Poliak Darius Duda, ktorý 2555-metrovú trať z Čučoriedok do Tatranskej Lominice zvládol za 2:33,60 min. Kvalifikáciu si vyskúšala aj najlepšia slovenská lyžiarka Veronika Velez Zuzulová.

REGISTRUJTE SA NA RED BULL ZJAZD NA DORAZ! 

Do aktuálnej výzvy: CHOPOK sa môže prihlásiť každý, kto si trúfne zísť šusom 5-kilometrovú zjazdovku z vrcholu Chopku až na Záhradky. Zo sobotňajšej kvalifikácie, ktorá sa bude konať na 800-metrovej trati A3 z Brhlísk k hotelu Grand, postúpi do nedeľňajšieho finále 300 najrýchlejších. Vo finále to už bude masovka.

Po štartovom výstrele, šprint na 50 metrov pre svoj športový výstroj a hor sa rovno dolu kopcom! Víťaz musí byť rýchly, dobrá stratégia je nutnosť, podstatou je rozumne si rozložiť sily až do cieľa a fičať dolu kopcom na doraz! Prvý v cieli je kráľom Chopku!

Doraz hájiť slovenské farby! Každý, kto sa zúčastní kvalifikácie získa zvýhodnený víkendový skipas. Počet miest v kvalifikácii je limitovaný. Na snehový svah sa prídu doraziť aj bikeri. Kým najlepší zjazdár Filip Polc si vyskúšal už trať z Lomničáku, tento rok vyzýva tých najlepších z Čiech a Slovenska. Tí,sa pustia dolu svahom hneď po lyžiaroch a boardistoch. 

Trať:
Kvalifikácia: A3 (Brhliská – Grand)
Finále: z vrcholu Chopku na Koňský grúň, smer Rovná hoľa a cieľ Záhradky.

Program: 
Sobota 26. januára 2013
od 9:00 do 13:00hod. kvalifikácia (A3 Brhliská - Grand)
Afterparty v Happy Ende

Nedeľa 27. januára 2013
8:30 hod. Finále (Chopok - Záhradky)

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!