Piatok 25. Januára 2013
Autor: lentila

0 komentárov

Red Bull Zjazd na Doraz už tento víkend na Chopku

Milovníci adrenalínu sa už tento víkend 25. - 27. januára stretnú na druhom ročníku extrémnych zjazdových pretekov Red Bull Zjazd na Doraz. Lyžiari, snowboardisti a bikeri sa zapojili do aktuálnej výzvy zdolať druhý najvyšší kopec Nízkych Tatier a zjazdiť šusom 5 kilometrovú zjazdovku z vrcholu Chopku až na Záhradky.

Tento masový zjazd v srdci Liptova nadviaže na minuloročné hromadné preteky organizované v Tatranskej Lomnici vo Vysokých Tatrách. Najlepší jazdec zo sobotňajšej 400 metrovej trati A3 z Brhlísk k Wellness Hotelu Grand sa kvalifikuje na nedeľňajšie finále 300 najrýchlejších. Vo finále sa už štartuje masovo. Po úvodnom výstrele čaká účastníkov šprint na 50 metrov pre svoj športový výstroj a potom rovno čo najrýchlejšie dolu kopcom. Víťaz musí mať maximálne nasadenie, dobrú stratégiu, rozumne si rozložiť sily až do cieľa a fičať dolu kopcom na doraz. Prvý v cieli je kráľom Chopku! Kto si odnesie tento titul sa verejnosť dozvie 27. januára 2013 v stredisku Jasná Nízke Tatry. Na snehový svah prídu aj bikeri, ktorí sa dolu svahom spustia hneď po lyžiaroch a boardistoch. Kým najlepší zjazdár Filip Polc si vyskúšal už trať spod Lomnického štítu, tento rok vyzýva tých najlepších z Čiech a Slovenska pokoriť Chopok. 

Program:

Piatok 25. januára 2013

Warm-up party Zraz na Dojazd

Retro klub (hotel Liptov) – Got Blue Balls, Džunyja fna DJ Junior, DJ Vec, DJ Škrupo

Sobota 26. januára 2013

9:00 – 13:00 kvalifikácia (A3 Brhliská)

15:30 – 18:00 Apreski Happyend – DJ Ľudko Snowák

23:00 Red Bull Zjazd na Doraz Party Happy End – Para, VEC, DJ Yanko Král

Nedeľa 27. januára 2013

8:30 finále (Chopok – Záhradky)

8:45 bike zjazd – najlepší slovenskí bikeri

9:30 vyhlásenie víťazov

Viac info nájdete na www.jasna.sk/aktivity-a-eventy/eventy/red-bull-zjazd-na-doraz/

alebo na www.redbull.sk/zjazdnadoraz

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!