Red Bull Zjazd na doraz už v sobotu v Jasnej
Piatok 28. Januára 2022
Autor: PR
Foto-video: Red Bull Content Pool
0 komentárov

Red Bull Zjazd na doraz už v sobotu v Jasnej

Športové podujatie Red Bull Zjazd na doraz prinesie kopec zábavy a rozprúdi adrenalín pod Chopkom už v sobotu, 29. januára 2022. Účastníci, medzi ktorými bude aj kajakár Jakub Grigar či motocyklista Štefan Svitko a ďalší úspešní slovenskí reprezentanti, budú naraz vybiehať zo štartovej brány na Lukovej, snažiť sa čím skôr dostať k svojim lyžiam alebo snowboardu a prísť do cieľa na Bielej púti.

Stredisko Jasná Nízke Tatry už minulosti dvakrát hostilo Red Bull Zjazd na Doraz, najprv v 2013 a potom v 2014 pod názvom Red Bull Homerun. V zime 2022 má toto podujatie hneď tri zastávky, ktoré vo veľkom štýle odštartovali 22. januára na Donovaloch.

Ako to tam vyzeralo, si môžete pozrieť TU

V Jasnej sa na štart po minulotýždňovom zážitku opäť chystá postaviť silné duo – strieborný medailista z olympiády v Tokiu – Jakub Grigar a 6-násobná majsterka sveta vo wakeskatingu – Zuzana Vráblová.

Jakub Grigar: „Išiel som do toho s tým, že to bude zábava s kamarátmi a že konečne postretávam ľudí, ktorých som v ostatnej dobe nemohol vidieť, a tak to aj bolo. Už na štarte bolo cítiť, že to bude skôr o tom, aby si to človek užil, že to nebudú preteky, kde sa pôjde vyhrávať. Bolo to veľmi príjemné a veľká zábava.“

Spolu s nimi sa na trať okrem amatérov a nadšencov zimných športov, tentokrát vydá aj najúspešnejší slovenský rely motocyklista, ktorý sa iba pár dní dozadu vrátil z jeho 13. Rely Dakar – Štefan Svitko.

„Konečný výsledok na Dakare nebol podľa mojich predstáv, tak hľadám motiváciu v inom športe a toto by mohlo byť ono,“ zavtipkoval vo voľnom čase vášnivý skialpinista, ktorému po skvelom výkone ušlo miesto v top 10 na Dakare iba vďaka technickej poruche prevodovky.

Spomedzi ďalších známych osobností, ktoré si brúsia zuby na víťazstvo, môžeme spomenúť napríklad trojicu videotvorcov – Peter „Expl0ited“ Altof, Miroslav Bača alebo lokálny miláčik Patrik Paulínyi.

VYHRÁVA RÝCHLOSŤ, ALE AJ ŠTÝL 

Výhru získavajú najrýchlejší traja v cieli v každej zo štyroch kategórií – ženy lyže, muži lyže, ženy snowboard a muži snowboard. Okrem toho však porota ocení aj jednu špeciálnu kategóriu, ktorou je najlepší kostým. V predošlej zastávke zahviezdil napríklad tradičný horehronský kroj alebo Superman s Batmanom. 

DÁ SA EŠTE PRIHLÁSIŤ?

Registrácia sa v priebehu týždňa už naplnila a aktuálne hygienické opatrenia ju nedovoľujú navýšiť. Keby sa však situácia náhle zmenila, určite sa o tom dozviete webe redbull.sk/zjazdnadoraz alebo vo facebookovej udalosti. Pokiaľ však máte záujem, stále je tu možnosť uchmatnúť si miestenku do Tatranskej Lomnice, ktorá sa bude konať 5. februára.

Registrácia je záväzná a neprenosná, pričom registrovať sa môžu iba osoby staršie ako 16 rokov. Ten, kto je mladší ako 18 rokov, musí mať podpísaný súhlas o účasti od svojho zákonného zástupcu.

DÔLEŽITÉ: Podujatie sa riadi aktuálnymi hygienickými opatreniami vlády, takže maximálna kapacita je 100 účastníkov a za pravidiel režimu OP (očkovaní + prekonaní). Všetky info nájdete TU.

HARMONOGRAM

  • 10:00 Začiatok registrácie (preberanie štartových balíčkov)
  • 14:30 Posledný vývoz lanovkou
  • 15:30 – 15:45 Ukladanie materiálu (vašich lyží alebo snowboardu) do priestoru štartu
  • 15:50 Poučenie pretekárov
  • 16:00 Štart
  • 16:20 Vyhlásenie výsledkov

ĎALŠIE ZASTÁVKY 

  1. januára 2022 – Donovaly
  2. februára 2022 – Tatranská Lomnica

Pozrite si teaser a správne sa na podujatie nalaďte!

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: redbull jasna

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!