S Dedom Mrázom prídu do Jasnej živé soby
Piatok 10. Januára 2014
Autor: Boardlife

0 komentárov

S Dedom Mrázom prídu do Jasnej živé soby

Pár dní pred ruským (pravoslávnym) Novým rokom pripravilo lyžiarske stredisko Jasná nielen pre rusky hovoriacu klientelu zábavný deň pod názvom Dedo Mráz v Jasnej. 11. januára 2014 od 11.00 do 15.00 hod. sa terasa reštaurácie Happy End premení na rozprávkovú krajinu. Zimnú záhradu s ruským motívom rôznymi súťažami, živým sobím záprahom a hraným rozprávkovým divadielkom s Tatrancom doplní veselá tanečná hudba. Večer bude patriť neviazanej zábave počas Russian Disco Night v hudobnom klube Happy End so špeciálnym menu.

Dedo Mráz spolu s Nastenkou privezú do Jasnej živé laponské soby so záprahom. V Jasnej bude veselo aj vďaka živej hudbe saxofonistu a harmonikára. Ľadový bar zas poteší milovníkov obľúbeného ruského nápoja – vodky. V reštaurácii Happy End sa budú podávať typické ruské jedlá a večer sa na parkete rozprúdi pravá šou v ruskom štýle.

Zvýšená návštevnosť Liptova a Nízkych Tatier rusky hovoriacou klientelou sa každoročne spája s obdobím po Vianociach až do prvej polovice januára. Rusky hovoriaca klientela tu pravidelne trávi svoje pravoslávne sviatky či už na lyžovačke alebo v termálnych bazénoch akvaparku Tatralandia. Oproti minulému roku prišlo do hotelov Tatry mountain resorts, a.s (TMR) vo Vysokých a Nízkych Tatrách o 30% viac rusky hovoriacich klientov, najmä z Ukrajiny a Ruska. Niektoré hotely evidujú nových, ale aj starých a stálych rusky hovoriacich klientov, ktorí však utrácajú striedmo alebo približne rovnako ako minulý rok. Rusky hovoriaca klientela sa zaujímala aj o aktivity po lyžovačke ako je napr. Tatranská večera zážitkov alebo výlet lanovkou na Lomnický štít. Hotely TMR sa prispôsobujú rusky hovoriacej klientele dekoráciou, menu v ruskom jazyku a hudobnou produkciou. Počas pobytu môže rusky hovoriaca klientela využiť možnosť jednodňového fakultatívneho výletu do Viedne hotelovým mikrobusom alebo využívať wellness služby, či športovú Arénu a simulátor voľného pádu Superfly v areáli Tatralandie.

Aj keď je Perinbaba túto zimu na sneh skúpa, v lyžiarskych strediskách prevláda optimistická nálada. Lyžuje sa na technickom snehu na 22 otvorených zjazdoviek v Jasnej na oboch stranách Chopku a na 11 zjazdovkách vo Vysokých Tatrách. Tatranci veria, že počasie sa v najbližšej dobe spamätá a lyžiarom pribudne vytúžená snehová perina. Už koncom januára pribudnú k ľadovému Tatranskému Dómu na Hrebienku ľadové sochy Tatry Ice Master  a stredisko Jasná čaká na prelome februára až marca (26.2.-6.3.2014) prestížne podujatie Majstrovstiev sveta juniorov v alpských disciplínach.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!