Štvrtok 19. Mája 2011
Autor: PR

0 komentárov

Severskí borci svetového formátu na Slovensku – Looptroop Rockers

Looptroop Rockers, švédska hiphopová formácia, sa vracia na miesto činu. V roku 2008 nadchli slovenských fanúšikov a po troch rokoch opäť vystúpia posledný prázdninový víkend na festivale Uprising.

Looptroop Rockers sa na prvom ročníku Uprisingu postarali o nezabudnuteľnú show. Po troch rokoch sa vracajú na Slovensko so svojím novým, celosvetovo bodujúcim albumom Professional Dreamers. Novinka je veľmi súčasná, nostalgická a futuristická zároveň a udržiava kapelu v pozícii európskeho lídra svojho žánru.

Promoe a jeho banda odpália na festivale nadupanú show k novému albumu, nebudú však chýbať ani staré hity a legendárne hymny. Špeciálne pre Uprising odznejú aj sólové reggae skladby od Promoea, ktorého môžete čoraz častejšie počuť na rôznych európskych reggae produkciách. Kapela v zložení Embee, Cosmic, Supreme a Promoe funguje od roku 1991 a ako jedna z mála európskych skupín zožala úspech v Amerike. Od roku 1998 patria k tomu naj z hip-hopovej scény a ich žánrové presahy im dodávajú punc originality. Na konte majú 5 albumov, sólové projekty (Promoe a Embee) a množstvo kvalitných klipov s ešte kvalitnejším odkazom. Pridávajú sa tak k zostave inteligentného hiphopu na festivale, ako napr. české Prago Union & Livě Band, Oliver Lowe & Friends alebo poľský dancehall - hiphop Eastwest Rockers.

Uprising reggae festival sa uskutoční posledný augustový víkend na bratislavských Zlatých pieskoch. 26. a 27. augusta sa na troch pódiách predstaví špička európskej a svetovej hudby reggae, dancehallu, dubu, hiphopu, dubstepu, junglu a mnohých príbuzných žánrov.

Uprising 2011 - zatiaľ potvrdení účinkujúci: Gentleman (Nemecko), Lutan Fyah (Jamajka), Looptroop Rockers (Švédsko), Lady Chann (Veľká Británia), Kya Bamba (Švajčiarsko), Eastwest Rockers (Poľsko), Mungo's Hifi (Škótsko), Perfect Giddimani (Jamajka), Tribuman (Francúzsko), Prago Union (Česko), Oliver Lowe & Friends (Česko), Hornsman Coyote (Srbsko).

Viac na www.uprising.sk

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!