Silvester v tatranských strediskách otvorí ďalšie zjazdovky, lyžiarske podmienky sa výrazne zlepšili
Štvrtok 31. Decembra 2020
Autor: PR

0 komentárov

Silvester v tatranských strediskách otvorí ďalšie zjazdovky, lyžiarske podmienky sa výrazne zlepšili

Horské strediská Jasná a Vysoké Tatry otvárajú ďalšie zjazdovky. Vďaka technickému zasnežovaniu a nádielke prírodného snehu sa na radosť lyžiarov podmienky na svahoch výrazne zlepšili. V oboch strediskách pripravujú na záver roka večerné lyžovanie, vo Vysokých Tatrách aj večerné sánkovanie.

Lyžiari sa dočkali! V najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku bude od 31.decembra otvorená už aj vrcholová časť zjazdovky na severnej strane Chopku. „Sme radi, že už aj na severe budeme môcť ponúknuť súvislú líniu pre jazdu z vrcholu Chopku po zjazdovkách Pretekárska Chopok – Konský grúň (1c) a Konský grúň – Luková (1b), odtiaľ potom až dole do jednotlivých nástupných bodov. V týchto dňoch ďalej intenzívne pracujeme na zjazdovke Zjazdárska (č.33) na južnej strane. Ratraky zavesené na lanách rozhŕňajú kopy nastriekaného snehu a robíme všetko preto, aby sme ju mohli otvoriť najneskôr 2.januára. Keďže príroda nám posledné tri dni so snehom výrazne pomáha, podmienky na lyžovanie sa každým dňom zlepšujú,“ informovala manažérka strediska Jasná Jana Kňavová. V Jasnej sa od 31.12.2020 môžu lyžiari tešiť na večerné lyžovanie na Bielej Púti denne od 18:00 do 21:00 hod.

Rovnako ako v Jasnej, aj vo Vysokých Tatrách prinesie prelom rokov otvorenie ďalších zjazdoviek. „Situáciu v posledných hodinách síce skomplikoval silný vietor, no aj napriek tomu sa podarilo pripraviť zjazdovku Solisko na Štrbskom Plese, ktorú sme tak mohli otvoriť už v stredu (30.12.) , intenzívne pracujeme aj na zjazdovke Generál zo Skalnatého Plesa na Čučoriedky, ktorú by sme chceli otvoriť hneď v prvý deň nového roka, teda 1.januára,“ informoval manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský. Vo Vysokých Tatrách pripravujú na Silvestra aj možnosti večerného športového vyžitia – od 19:00 do 23:00 hod. bude k dispozícii večerné lyžovanie na Štrbskom Plese, v rovnakom čase večerné sánkovanie na osvetlenej sánkarskej dráhe z Hrebienka. V Tatranskej Lomnici si na svoje prídu rodiny s najmenšími deťmi pri večernom šmýkaní na svahu pri údolnej stanici kabínkovej lanovky.

Aktuálne informácie o dianí v lyžiarskych strediskách Jasná a Vysoké Tatry, vrátane interaktívnych máp ponúkajúcich rýchly prehľad o prevádzke lanoviek, zjazdoviek a veľa ďalších zaujímavostí nájde verejnosť v novej bezplatnej mobilnej aplikácii GOPASS, ktoré je dostupná v App Store aj Google Play.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr strbske chopok

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!