Skvelý záver zimnej sezóny 2022/23 na Slovensku
Štvrtok 04. Mája 2023
Autor: TMR

0 komentárov

Skvelý záver zimnej sezóny 2022/23 na Slovensku

V Jasnej, najväčšom lyžiarskom stredisku na Slovensku, sa bude lyžovať na Liptove aj na Horehroní, teda v úsekoch Chopok – Priehyba a Chopok – Kosodrevina, kde je na zjazdovkách v priemere ešte pol metra snehu. V prevádzke budú v sobotu, nedeľu a v pondelok kabínkové lanovky v úsekoch Biela púť – Priehyba a Priehyba – Chopok, na južnej strane lanovky Krupová – Kosodrevina a Kosodrevina – Chopok. Po predĺženom víkende budú lanovky v Jasnej v prevádzke iba počas víkendov.

V Lomnickom sedle vo Vysokých Tatrách je na zjazdovke ešte meter a pol snehu, v prevádzke budú počas predĺženého víkendu lanovky v úsekoch Tatranská Lomnica – Štart, Štart – Skalnaté Pleso a lanovka do Lomnického sedla. Pre peších návštevníkov bude v prevádzke aj pozemná lanovka zo Starého Smokovca na Hrebienok a lanovka Solisko Expres na Štrbskom Plese. Počas Tatranskej májovky si môžu návštevníci okrem jarnej lyžovačky, výletov lanovkami či ochutnávky tatranskej gastronómie vyskúšať aj jazdu na horských kárach na 3km trati z medzistanice Štart do Tatranskej Lomnice.

Po predĺženom víkende budú lanovky v Tatranskej Lomnici v jarnej údržbe od 9. do 19.mája, na Štrbskom Plese bude lanovka Solisko Expres v prevádzke počas víkendov. Pozemná lanovka na Hrebienok bude naďalej v dennej prevádzke.

Aktuálne informácie nájde verejnosť na weboch www.jasna.sk  a www.vt.sk .

Pre zaujímavosť, v Jasnej štartovala lyžiarska sezóna 3.decembra 2022, vo Vysokých Tatrách 10.decembra na Štrbskom Plese a 17.decembra v Tatranskej Lomnici.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: TMR? jasna chopok lomnicke sedlo

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!