Smart lyžiari už nemusia vyčkávať v radoch na lanovkách
Nedeľa 14. Februára 2016
Autor: PR

0 komentárov

Smart lyžiari už nemusia vyčkávať v radoch na lanovkách

Po zavedení online skipasu GOPASS, odkedy lyžiar na svoj lístok nemusí čakať v rade na pokladniciach, ale priamo z auta ide rovno na svah, prichádza lyžiarske stredisko Jasná Nízke Tatry s jedinečným riešením čakacích dôb aj na lanovkách. Mobilná aplikácia GOPASS, ktorá je k stiahnutiu od začiatku roka, sa dočkala ďalšieho praktického vylepšenia. Každý lyžiar, ktorý má nainštalovanú mobilnú aplikáciu GOPASS do operačného systému Android, má k dispozícii prehľad čakacej doby na lanovkách. Práve táto informácia mu umožňuje efektívne využívať svoj čas na svahu a lyžovať na tých miestach, kde je minimálna čakacia doba alebo sa na lanovky vôbec nečaká.

„Jasná je prvým lyžiarskym strediskom na Slovensku v poskytovaní takýchto praktických informácií. V zahraničí v severoamerickom stredisku Vail, zaviedli túto službu len nedávno. Aj my sa pripájame k nositeľom inovácií, ktoré zlepšujú  lyžiarsky komfort. Okrem aplikácie GOPASS si prehľad čakacích dôb na lanovkách v Jasnej môžu lyžiari pozrieť už v blízkej dobe aj na LED obrazovkách a na pevných zobrazovacích tabuliach na dôležitých nástupných miestach ako napríklad Lúčky, Biela Púť, Koliesko, Chopok, Záhradky, Kosodrevina a Srdiečko. Všetkým naším lyžiarom odporúčame, aby sledovali aktuálne informácie o dianí v stredisku online a aby si vybrali lanovku a svah, kde sa nečaká v rade“, uviedol Matej Hulej, riaditeľ horského strediska Jasná Nízke Tatry.

GOPASS aplikácia uľahčuje užívateľovi orientáciu v stredisku, poskytuje informácie o aktuálnom stave zjazdoviek, prevádzke lanoviek, počasí a prenosoch zo živých kamier, ďalej umožňuje bezpečný nákup skipasov do tatranských lyžiarskych stredísk alebo vstupov do liptovských aquaparkov a ponúka prehľad akciových ponúk a reštauračných zariadení „Do aplikácie GOPASS pribudli mapy lyžiarskych stredísk, ktoré budú k dispozícii aj v režime bez dátového pripojenia. Robíme všetko preto, aby si popri Androide, aj užívatelia operačného systému iOS spoločnosti Apple, mohli stiahnuť najnovšie vylepšenia najneskôr do konca februára“, doplnil Vladimír Šarafín, business development manager pre GOPASS.

Školákom sa práve začínajú jarné prázdniny, takže zavítať počas voľna do Tatier, je tou najlepšou voľbou. Pre deti sú pripravené obľúbené lyžiarske areály, úplní začiatočníci sa môžu zveriť do rúk profesionálnych lyžiarskych inštruktorov a naučiť sa správne ovládať techniku lyžovania. Tým menej zdatným padnú vhod modré rodinné zjazdovky, ale aj detské arény Maxiland, či zábavné Fun Zóny. Jarné prázdniny sú skvelou možnosťou ako upevniť rodinné vzťahy a vybrať sa na spoločnú lyžiarsku dovolenku. Na zjazdovkách vo Vysokých Tatrách je od 40 - 75 cm snehu podmienky na lyžovanie sú vo všetkých vysokotatranských strediskách veľmi dobré. Na Chopku si lyžiari užívajú pravú zimnú lyžovačku, v stredisku je od 40 - 80 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Podľa predpovede si slnečné počasie v Nízkych Tatrách užijú lyžiari pravdepodobne v nedeľu, no už zajtra sa očakáva opäť sneženie, z čoho majú Tatranci a všetci milovníci zimných športov úprimnú radosť.

Hodnotenie:
Článok označený tagmi: tmr jasna strbske pleso

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!