Nedeľa 13. Februára 2011
Autor: Kristián

0 komentárov

Solo Banton v Bratislave a aj v Poprade na Traffic Jam

Niekoľko dní pred konaním snowboardových akcií na Slovensku sa v Bratislave a Poprade uskutočnia dve zaujímavé reggae akcie, ktoré majú spoločného interpreta – Solo Banton. Najprv vystúpi vo štvrtok 17. februára v Bratislave – klub Batelier a v piatok 18. februára v klube Zanzibar/Poprad.

Po dlhoročnej kariére v reggae biznise ako jeden z mnohých top soundmanov a producentov, Solo Banton začal nahrávať svoju vlastnú tvorbu ako MC len relatívne nedávno. Kris Kemist z Reality Shock Records ihneď rozpoznal Solov vynikajúci MC štýl s inteligentnými (často až vtipnými) textami.

Solo pravidelne chodí na rozsiahle turné po Európe, kde vystupuje nielen so soundsystémami ale aj s kapelou Upper Cat Band, ktorá patrí pod krídla Reality Shock Records, s touto kapelou vystupoval napr. v UK, Francúzsku, Španielsku, Nórsku, Švédsku, Dánsku, Nemecku, Švajčiarsku, Srbsku, Sardínii, ale aj na druhom a treťom ročníku slovenského Uprising Reggae Festivalu.

Minulý rok vyšiel Solov dlho očakávaný debutový album Walk like rasta, z ktorého hitovka rovnakého názvu, sa dočkala aj video spracovania. V deň keď videoklip Walk like rasta zavesili na youtube mal hneď 2000 zhliadnutí. Na samotnom albume spolupracovali hudobné talenty ako Aqua Livi, Mikey Murka, Kris Kemist, Mafia and Fluxy, Disciples, Bush Chemist a tak album Walk like rasta zaznamenal veľký úspech. Solo Banton prichádza na jeho klubové mini tour po Slovensku vo februári a jeho klubovú premiéru si budete môcť vychutnať už 17.februára (štvrtok) v Bratislavskom Bateliéry.

Takže vo štvrtok 17. februára v Bratislave – klub Batelier a 18. februára v klube Zanzibar/Poprad.  

O hudobný support sa na Solových shows postarajú selektory zo známych slovenských soundov: Dj Simple Sample (Ghetto Youths Sound), Raggamuffin Blant (Raggawarriors), Kayaman, Mishela (One-Off Rockers Sound), Ichiman (Respect Vibration). + Hip Hop Djs - Giznis (SL), Ykve (PP),Slavoj (PP). Nenechajte si ujsť túto jedinečnú februárovú reggae udalosť a príďte sa zabaviť.

Hodnotenie:

Komentáre

0 komentárov
Aby si sa mohol zapojiť do diskusie musíš sa prihlásiť, ak ešte nie si registrovaný/á tak sa registruj tu, ak si registrovaný/á môžeš sa zúčastniť súťaží, hlasovať, predávať veci v bazári.
Bez prihlásenia môžeš komentovať prostredníctvom tvojho facebook konta!